Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Logo SUM

W maju br. Katedra Fizjologii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, reprezentowana przez pracowników laboratorium okulistyki eksperymentalnej (Visual Neuroscience), dołączyła do prestiżowego międzynarodowego projektu o nazwie "World Wide Neuro", zapoczątkowanego przez Universytet Oxfordzki.

Celem projektu jest stworzenie globalnie dostępnej platformy seminariów naukowych z zakresu szeroko pojętej tematyki neuroscience. Naukowcy z Visual Neuroscience SUM zajmą się organizacją cyklu seminariów pod tytułem "neuroEYEscience" w dziedzinie najnowszych badań nad siatkówką i nerwem wzrokowym, a szczególnie dotyczących tematów neuroprotekcji, neuroregeneracji, zastosowania najnowszych odkryć naukowych w medycynie klinicznej oraz poruszających najnowsze trendy w neurookulistyce klinicznej.

Zapraszanymi wykładowcami, w ramach „neuroEYEscience", będą najwybitniejsze postaci w tej dziedzinie z uniwersytetów z całego świata. Osobą odpowiedzialną za projekt jest dr n. med. Adrian Smędowski z Katedry i Zakładu Fizjologii WNMK w Katowicach SUM.

Kalendarz i tematykę seminariów można śledzić na stronach:

https://www.worldwideneuro.com/seminar-series.html?name=neuroEYEscience

http://fizjologia.sum.edu.pl/?r=artykul/view&id=105

Udział w seminariach jest otwarty i bezpłatny w ramach kanału YouTube neuroEYEscience:

https://www.youtube.com/channel/UCkkdqRPZtc0H8rj6pqhFqYQ?view_as=subscriber.

Zapraszamy!


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.