Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Logo SUM

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że na posiedzeniu Senatu SUM w dniu 22 kwietnia 2020 r. została przyjęta Uchwała Nr 41/2020 w sprawie Zasad wnioskowania, podziału subwencji dydaktyczno-badawczej na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego jednostek organizacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, realizacji oraz oceny finansowanych zadań badawczych, dostosowująca obowiązujące dotychczas rozwiązania formalno-prawne do struktury Uczelni oraz zasad wynikających z założeń tzw. Ustawy 2.0.

Przyjęty akt wewnętrzny Uczelni doprecyzowuje przeznaczenie przyznawanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego subwencji dydaktyczno-badawczej. Wskazuje również tryb zgłaszania zadań badawczych do Planu utrzymania i rozwoju potencjału badawczego, podział środków finansowych przyznawanych na powyższe prace, ich realizację oraz zasady oceny sprawozdawczości merytorycznej.
Zważywszy na wynikające z przyjętej Uchwały istotne zmiany pragnę wskazać na najważniejsze:

  1. Zgodnie z § 4 ust.1 przyjętych Zasad, wnioski o finansowanie zadań badawczych pracowników prowadzących działalność naukową oraz młodych naukowców składane będą do Przewodniczących Rad w terminie od 1 lipca do 15 września roku poprzedzającego rok przyznania subwencji. Wzory obowiązujących wniosków stanowią Załączniki nr 1 oraz nr 2 do przyjętych Zasad.
  2. Obecnie podział środków służących finansowaniu zadań ujętych w Planach badań odbywa się w trybie określonym w § 5 przyjętych Zasad, w ramach dyscyplin naukowych podlegających ewaluacji działalności naukowej Uczelni i jest dokonywany przez Rady Dyscyplin Naukowych SUM.
  3. Zgodnie z § 7 przyjętych Zasad nastąpiło skrócenie z trzech do dwóch etapów sprawozdawczości z realizacji merytorycznej prac naukowo-badawczych:
    • 1) Pierwszy etap oceny dokonywany jest w terminie do 31 grudnia roku kalendarzowego następującego po roku, w którym zawarto umowę i przyznano środki finansowe, na podstawie sprawozdania złożonego przez Wykonawcę do Rady w terminie do 31 października.
    • 2) Drugi etap oceny dokonywany jest w terminie do 31 grudnia roku kalendarzowego następującego dwa lata po roku, w którym zawarto umowę i przyznano środki finansowe, na podstawie sprawozdania złożonego przez Wykonawcę do Rady w terminie do dnia 31 października. 

Treść Uchwały została udostępniona na stronie internetowej Uczelni w zakładce Baza aktów prawnych, a także na stronie Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM: nauka.sum.edu.pl.

 

Z wyrazami szacunku

prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański
Prorektor ds. Nauki
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach


[Przesłano przez: Marlena Mruk]

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.