Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Baner

W związku z przystąpieniem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do współorganizacji IV edycji Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice, który odbędzie się w dniach od 25 do 27 stycznia 2020 r., zapraszamy do czynnego włączenia się w organizację wydarzenia.

Głównym zamierzeniem jest kontynuacja wydarzenia popularnonaukowego na skalę województwa, w którym uczestniczyć będą dzieci i młodzież uczące się na wszystkich etapach edukacji oraz rodziny i osoby indywidualne, w różnych grupach wiekowych. Hasło przewodnie czwartej edycji festiwalu brzmi NAUKA JEST BLIŻEJ.
Już po raz czwarty nauczyciele akademiccy, opiekunowie i członkowie kół naukowych oraz aktywni naukowo i kulturalnie studenci i doktoranci będą mogli zaprezentować swoje dokonania, pasje i zainteresowania poprzez różne formy popularyzacji nauki, m.in.: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, przedstawienia, koncerty. Propozycje popularnonaukowe mogą być składane w następujących obszarach wiedzy:
• humanistyczno-społecznym,
• przyrodniczym,
• nauk ścisłych,
• nauk technicznych,
• medycyny i zdrowia,
• sztuki.
Nabór dotyczy aktywności zgłaszanych do głównych wydarzeń festiwalowych, które będą odbywały się 26 i 27 stycznia 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Ostateczny termin naboru zgłoszeń upływa 31 października 2019 r. Aby dokonać zgłoszenia, należy założyć konto w systemie zgłoszeniowym (https://rejestracja-sfnk.us.edu.pl). Formularz elektroniczny zapewnia możliwość kierowania uwag organizacyjnych bezpośrednio do każdego zgłoszenia i ma możliwość wielokrotnej edycji (aż do momentu ostatecznego wysłania zgłoszenia).
Osoby zgłaszające swój udział w festiwalu prosimy o poinformowanie koordynatora ŚFN z ramienia Uczelni Panią Aleksandrę Wilk, dostępną pod numerem telefonu 32/20 83 632 oraz adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o dokonaniu zgłoszenia, uwzględniając następujące wytyczne: wskazanie koordynatora ze strony jednostki (imię i nazwisko, telefon kontaktowy, adres e-mail, nazwa jednostki); wskazanie rodzaju uczestnictwa (wykład, warsztat, pokaz naukowy, stanowisko pokazowe) wraz z krótkim opisem; planowane zapotrzebowania, w celu właściwego przygotowania do uczestnictwa w festiwalu.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]