Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Komunikat informacyjny na temat szczepień przeciw Covid-19

Nawiązując do licznych zażaleń wpływających od studentów, doktorantów oraz pracowników Uczelni na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dot. spraw związanych z organizacją szczepień,
w tym w zakresie niewystawienia skierowania, niemożności ustalenia terminu szczepienia, odwołania zaplanowanego szczepienia, zmiany miejsca szczepienia oraz innych sytuacji związanych z procesem szczepień informujemy, że Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach nie jest jednostką odpowiedzialną za proces szczepień przeciw Cowid-19.

Uczelnia zbierała jedynie deklaracje zainteresowanych szczepieniem studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, które następnie zostały przekazane szpitalom węzłowym.

Na podstawie przekazanych przez Uczelnię danych osobowych Szpital węzłowy zobowiązany był do ich dalszego przekazania do systemu P1, celem wygenerowania e-skierowania. Tak więc wystawienie skierowania na szczepienie pozostaje niezależne od Uczelni. SUM nie posiada informacji o fakcie wystawienia skierowania poszczególnym osobom.

Ze względu na dystrybucję szczepionek do poszczególnych podmiotów leczniczych odpowiedzialnych za realizację szczepień, ewentualne pytania dotyczące terminu wykonania szczepienia, zmiany miejsca realizacji szczepienia lub innych spraw związanych z jego wykonaniem proszę kierować bezpośrednio do koordynatorów szczepień w szpitalach węzłowych.

Odnosząc się do pytań w jaki sposób informowane są osoby o szczepieniu wyjaśniamy, że wybór formy przekazanie powyższego jest sprawą szpitala węzłowego. Z informacji pozyskanych dotychczas wynika, że szpitale kontaktują się najczęściej telefonicznie.

Uczelnia także nie odpowiada, za utrudniony kontakt telefoniczny lub mailowy
z koordynatorami konkretnego szpitala węzłowego. Informujemy, że dane koordynatora winny być dostępne na stronach internetowych szpitali.

SUM © 2016-2021