Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

herb SUM

Szanowni Państwo Kierownicy Jednostek Organizacyjnych,

w związku z ogłoszonymi przez Prezesa Rady Ministrów obostrzeniami związanymi ze wzrostem zachorowań na COVID-19 od dnia 7.11.2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. z możliwością przedłużenia:

1. Zawieszam prowadzenie zajęć w formie stacjonarnej na wszystkich kierunkach i formach kształcenia, z wyłączeniem sześciomiesięcznej praktyki zawodowej w aptece na kierunku farmacja.

Zajęcia, o których mowa w pkt. i ust. 3 Załącznika Nr 1 do Zarządzenia Nr 161/2020 z dnia 08.09.2020 r. z późn. zm. dotychczas realizowane w formie stacjonarnej, mogą być realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość o ile charakter i rodzaj zajęć nie stoją temu na przeszkodzie. Zobowiązuję Kierowników Jednostek Organizacyjnych do ponownej analizy w powyższym zakresie, a Dziekanów do ewentualnego uaktualnienia harmonogramów zajęć.

Zawieszenie, o którym mowa w pkt i dla kierunków: lekarskiego i lekarsko-dentystycznego prowadzonych w języku angielskim, obowiązuje do końca semestru zimowego roku akademickiego 2020/2021.

Nauczyciele akademiccy mogą wykonywać swoje obowiązki w formie pracy zdalnej poza miejscem jej stałego wykonywania za zgodą Kierownika Jednostki Organizacyjnej.

Potwierdzanie przez nauczycieli akademickich oraz kierowników jednostek organizacyjnych zrealizowanych zajęć dydaktycznych, na miesięcznych listach obecności, może nastąpić z wykorzystaniem podpisu elektronicznego.

2. Wprowadzam zasadę rotacyjnej organizacji pracy w grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi z wyłączeniem pracowników na stanowiskach robotniczych i obsługi z uwagi na charakter ich pracy.

Rotacyjna organizacja pracy polega przede wszystkim na zamiennym wykonywaniu pracy przez pracowników jednostki organizacyjnej w formie zdalnej i stacjonarnej.

W ramach powyższego zobowiązuję Kierowników jednostek organizacyjnych do sporządzenia harmonogramów pracy jednostek, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik do niniejszego Komunikatu.

Harmonogramy należy sporządzać w okresach tygodniowych, przy czym harmonogram obejmujący okres 09–15.11.2020 r. należy przedłożyć do dnia 06.11.2020 r.

Przy sporządzaniu harmonogramów uwzględnia się wszystkie usprawiedliwione nieobecności pracownika, w tym dodatkowy zasiłek opiekuńczy – w przypadku wprowadzenia przez ustawodawcę, a także konieczność nieprzerwanego zapewnienia realizowanych zadań jednostki organizacyjnej.

Sporządzone przez Kierowników harmonogramy podlegają zatwierdzeniu przez bezpośredniego przełożonego zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym z zastrzeżeniem, że harmonogramy dla:
    - pracowników Dziekanatu są sporządzane w porozumieniu z właściwym Dziekanem,
    - pracowników naukowo – technicznych sporządza kierownik jednostki organizacyjnej działalności podstawowej, a zatwierdza właściwy Dziekan.

W odniesieniu do pracowników na stanowiskach robotniczych i obsługi Kierownicy jednostek organizacyjnych w porozumieniu z Kierownikiem Działu ds. Pracowniczych i Socjalnych lub jego Zastępcą zobowiązani są do przedstawienia propozycji organizacji podległych jednostek organizacyjnych, w systemach czasu pracy przewidzianych obowiązującym w Uczelni Regulaminem Pracy.

W zakresie nieobjętym niniejszym Komunikatem obowiązują postanowienia Zarządzenia Nr 161/2020 z dnia 08.09.2020 r. z późn. zm.

Rektor
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach