Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

koronawirus

Zachęcamy członków Wspólnoty Uczelni o zapoznanie się z wydanymi przez Rektora SUM w dniu 04.06.2020 r. Zarządzeniami wprowadzającymi kolejne zasady funkcjonowania Uczelni o obecnym okresie.

W związku ze zbliżającą się sesją egzaminacyjną, Zarządzeniem nr 86/2020 w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 wśród członków Wspólnoty Uniwersytetu w Katowicach, dostępnym pod linkiem: http://www3.sum.edu.pl/files/25075/zarz_086_20.pdf, wprowadzono m.in. możliwość podpisania przez Egzaminatorów/Komisje egzaminacyjne on-line protokołów zaliczeń/egzaminów, w tym także dyplomowych - niekwalifikowanym podpisem cyfrowym wydawanym przez SUM. Uzyskanie podpisu jest procedurą przyjazną i szybką, czego dokonać można poprzez stronę https://podpis.sum.edu.pl/. Ponadto ww. Zarządzenie reguluje kwestie prowadzenia kalendarza egzaminów i nakłada w tym zakresie obowiązki na nauczycieli akademickich oraz Dziekanaty.

Mając na uwadze istniejącą konieczność realizacji wybranych egzaminów w Centrach Symulacji, Zarządzeniem nr 90/2020 wprowadzono procedurę ograniczającą ryzyko zakażenia COVID-19 podczas egzaminów praktycznych przeprowadzanych dla studentów w Centrach Symulacji Medycznej SUM w Katowicach, która dostępna jest na stronie internetowej Uczelni pod linkiem: http://www3.sum.edu.pl/files/25079/zarz_090_20.pdf

Na rzecz doktorantów wydano Zasady przeprowadzania egzaminu/zaliczenia ustnego i pisemnego dla doktorantów z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach (Zarządzenie Rektora nr 89/2020), które jest dostępne pod linkiem http://www3.sum.edu.pl/files/25078/zarz_089_20.pdf).

Zasady przeprowadzenia egzaminu/zaliczenia ustnego oraz pisemnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w SUM, określono w poniższych Zarządzeniach, które już w piątek 5.06. br. przesłano studentom na indywidualne konta pocztowe oraz udostępniono w systemie Wirtualna Uczelnia. Proszę zwrócić uwagę, że Studenci zostali zobowiązani m.in. do bieżącego monitorowania serwisu studenckiego, w tym kalendarza terminów zaliczeń i egzaminów.

  • Nr 87/2020 w sprawie: wprowadzenia Zasad przeprowadzania egzaminu/zaliczenia pisemnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach ustalone przez Prorektora ds. Studiów i Studentów w porozumieniu z Dziekanami Wydziałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, które jest dostępne pod linkiem http://www3.sum.edu.pl/files/25076/zarz_087_20.pdf (obowiązuje od dnia 8.06.2020 r.)
  • Nr 88/2020 w sprawie: wprowadzenia Zasad przeprowadzania egzaminu/zaliczenia ustnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach ustalone przez Prorektora ds. Studiów i Studentów w porozumieniu z Dziekanami Wydziałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, które jest dostępne pod linkiem http://www3.sum.edu.pl/files/25077/zarz_088_20.pdf (obowiązuje od dnia 8.06.2020 r.)

 

 

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.