Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Badania

Wychodząc kolejny raz naprzeciw potrzebom zwiększenia liczby wykonywanych badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach wsparł tym razem, uruchomione w kwietniu, Laboratorium Medyczne GynCentrum – Oddział Sosnowiec, użyczając z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu aparaturę (RealTime PCR Light Cycler 480 II), umożliwiającą wykonywanie diagnostyki molekularnej pod kątem COVID-19. To pozwoli na znaczące zwiększenie potencjału diagnostycznego tegoż Laboratorium, a tym samym na lepszą i skuteczniejszą działalność na rzecz mieszkańców i podmiotów medycznych z województwa śląskiego.

To jedno z pięciu laboratoriów w województwie, które realizują tego typu badania i trzecie, które swoją aparaturą wsparł Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Na początku marca SUM udostępnił aparat LightCycler 96 do RealTtime PCR Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Uczelnia przekazała Stacji także posiadane pałeczki do pobierania wymazów, niezbędne do wykonania testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Uniwersytet, uwzględniając powagę zaistniałej sytuacji i konieczność zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronowirusa SARS-COV-2, wsparł Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu, użyczając sprzęt medyczny z Katedr Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu do uruchomienia w KMS laboratorium testów genetycznych. Celem było zwiększenie ilości wykonywanych testów genetycznych na dobę.

Sytuacja sanitarno-epidemiczna jest bardzo dynamiczna i SUM na bieżąco reaguje na potrzeby z nią związane.

Pełna lista laboratoriów


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.