Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Strzykawka

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”, co oznacza, że 200 mln złotych z Funduszy Europejskich trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym, w tym COVID-19.

Dofinansowanie można otrzymać na projekty w trzech obszarach tematycznych:
• diagnostyka – urządzenia do szybkiego wykrywania obecności koronowirusa,
• leczenie – badania nad wykorzystaniem istniejących lub nowych leków, a także prace nad szczepionką,
• profilaktyka – działania prewencyjne ograniczające rozprzestrzenianie się pandemii
(w tym koronowirusa SARS-CoV-2) oraz działania na rzecz polskiej tarczy antywirusowej: poprawy bezpieczeństwa biologicznego i ochrony społeczeństwa oraz wsparcia jego funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego.

Wnioski można składać od 6 maja do 31 grudnia br.:
• I runda od 6 maja do 5 czerwca 2020 r.,
• II runda od 6 czerwca do 24 lipca 2020 r.,
• III runda od 25 lipca do 31 grudnia 2020 r. do godziny 12.00.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie internetowej:

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2020