Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

koronawirus

Komunikat Dziekana Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu z dnia 26.03.2020 r. do studentów kierunku farmacja w sprawie realizacji praktyk zawodowych w aptekach

 

W związku z sytuacją sanitarno-epidemiczną, działając w oparciu o § 3 ust. 3 Zarządzenia Rektora Nr 42/2020 z dnia 11.03.2020 r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 wśród członków Wspólnoty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z późn. zm., przy uwzględnieniu stanowiska Ministerstwa Zdrowia z dnia 25.03.2020 r. informuję, że celem umożliwienia zakończenia praktyk niezbędne jest porozumienie opiekuna praktyki i praktykanta do wykorzystania metod nauczania na odległość, do zaliczenia programów praktyk w części teoretycznej.

W tej sytuacji w przypadku zamiaru skorzystania przez Państwa z tej formy zaliczenia niezbędnym jest przesłanie stosownego wniosku zawierającego akceptację opiekuna praktyki, celem spełnienia wymogu, o którym mowa w § 8 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Zdrowia 16 lutego 2009 r. w sprawie praktyki zawodowej w aptece. Jednocześnie nadmieniam, że dla usprawnienia powyższego wnioski proszę składać w formie elektronicznej, w brzmieniu załączonym do niniejszego komunikatu. Przesłany przez Studenta Opiekunowi wniosek zostaje skierowany po przedstawieniu opinii bezpośrednio do Koordynatora Praktyk zawodowych.

Natomiast wszystkie szczegółowe komunikaty w zakresie technicznym i organizacyjnym zostaną podane przez Profesora Pawła Olczyka – Koordynatora , na stronie https://student.sum.edu.pl/ . Proszę o bieżące zapoznawanie się z ich treścią.

Podkreślam, że skorzystanie z przedstawionej propozycji uzależnione jest wyłącznie od Państwa decyzji, niemniej jednak taka forma umożliwi zakończenie praktyk w terminie oraz otrzymanie dyplomu, a tym samym uzyskanie prawa wykonywania zawodu farmaceuty. Studenci, którzy nie skorzystają z przedstawionej propozycji, będą kontynuować praktyki po odwołaniu stanu epidemii a tym samym dokumenty potwierdzające zakończenie kształcenia otrzymają w późniejszym termie.

 

Dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk

 


DOKUMENTY:

  1. Treść komunikatu
  2. Zarządzenie nr 48 z dn. 25 marca 2020 Rektora SUM
  3. Wniosek o nauczanie zdalne (dokument MS Word do wypełnienia)

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.