Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

splecione ludzkie dłonie


 

Drodzy Studenci SUM w Katowicach dziękujemy, że tak licznie deklarujecie wolę wzięcia udziału w tak potrzebnej i ważnej inicjatywie służącej całemu społeczeństwu, polegającej na pomocy służbom sanitarno-epidemiologicznym oraz szpitalom w walce z epidemią koronawirusa.

Po opublikowaniu komunikatu w ww. sprawie, pomimo zawieszenia zajęć dydaktycznych, aż 60 studentów - głównie kierunku lekarskiego, zaoferowało swoją pomoc. Łącznie do godziny 15.00 zadeklarowały się 93 osoby.

Zachęcamy studentów innych kierunków do zapoznania się z Komunikatem JM Rektora i udział w przedsięwzięciu.

Wszystkie Szpitale działające na terenie województwa śląskiego oraz Śląski Wojewódzki Inspektor Sanitarny zostały poinformowane o gotowości świadczenia wolontariatu przez Studentów Uczelni.

Określenie szczegółów wolontariatu i zasad jego realizacji pozostaje w kompetencjach jednostek przyjmujących na wolontariat, na zasadach powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w tym ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Dotychczas z wnioskiem o wsparcie pracy w ramach wolontariatu wystąpiło:
1. Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca SUM w Katowicach, które jest zainteresowane przyjęciem 10 studentów na SOR (adres: Ziołowa 45/47, 40-635 Katowice) – kontakt 664 950 116;
2. Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły (adres: ul. Kolejowa 1a, 32-310 Jaroszowiec) – kontakt 32 642 80 31.

 


- List Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do rektorów uczelni,
- Pismo Ministra Zdrowia do Rektorów UM

 

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.