Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

splecione ludzkie dłonie

 

Drodzy studenci,

w związku z wyjątkową sytuacją w Polsce Ministrowie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Zdrowia zaapelowali do Uczelni o udzielenie wsparcia w walce z koronawirusem przez studentów ostatnich lat studiów, w szczególności studentów 4 – 6 roku kierunku lekarskiego lub lekarsko-dentystycznego, jak również studentów ostatniego roku ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, farmacji i analityki medycznej. Jako przykład podano, że wsparcie na zasadzie wolontariatu może dotyczyć m.in. prowadzenia telefonicznego wywiadu epidemiologicznego.

Zachęcam do wzięcia udziału w tak potrzebnej i ważnej inicjatywie służącej całemu społeczeństwu. Jako Społeczność akademicka Uczelni Medycznej jako pierwsi powinniśmy służyć pomocą w tak trudnej sytuacji. Studentów wyrażających wolę udzielenia takiej pomocy proszę o wypełnienie krótkiego formularza zawierającego dane:

  1. imię i nazwisko,
  2. nr albumu,
  3. kierunek,
  4. rok studiów,
  5. adres mailowy,
  6. numer telefonu.

Wypełnienie formularza pozwoli następnie nawiązać szybki kontakt z osobami chcącymi poświęcić swój czas i wiedzę w sytuacji, gdyby taka pomoc okazała się niezbędna.

Formularz dostępny jest pod adresem: https://epidemia.sum.edu.pl/

 

Prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki
Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

 

UWAGA: Dostęp do formularza możliwy jest z wykorzystaniem usługi studenckiego PROXY a w przypadku pracowników poprzez usługę Zdalnej Pracy jak również z sieci SUM.

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.