Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

farmaceutyka

Mając na uwadze panujący stan szczególny i konieczność podejmowania działań związanych z wdrażaniem rozwiązań dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2 Ministerstwo Zdrowia informuje, iż stan ten uznaje się za zdarzenie losowe wpisujące się w definicję zdarzenia określonego w § 5 pkt 3 rozporządzenia Ministra Zdrowa z dnia 16 lutego 2009 r. w sprawie praktyki zawodowej w aptece (Dz. U. z 2009 r. poz. 215), zgodnie z którym usprawiedliwioną nieobecnością na praktyce niewymagającą przedłużenia czasu trwania praktyki jest m.in. niezdolność w ciągu 6 miesięcy do odbywania praktyki z powodu choroby lub innych zdarzeń losowych przez okres do 14 dni.

Wobec powyższego, osoby które w okresie trwania 6-miesięcznej praktyki dotychczas nie korzystały z prawa do 14-dniowej usprawiedliwionej nieobecności na praktykach (łącznie) mogą z prawa tego skorzystać bez konieczności przedłużania praktyki i ubiegać się o wydanie dyplomu ukończenia studiów, a następnie prawa wykonywania zawodu farmaceuty. W razie jakichkolwiek wątpliwości można kontaktować się z prof. dr hab. n. farm. Pawłem Olczykiem, Kierownikiem Zakładu Farmacji Aptecznej Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu SUM w Katowicach: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: 514-342-345.

Link do pełnego komunikatu: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ws-mozliwosci-ukonczenia-praktyk-zawodowych-w-aptece-przez-studenta-farmacji

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2020