Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Baner

Szanowni Państwo,

w związku z licznymi zapytaniami telefonicznymi co do przygotowania zestawienia procentowego udziału pracowników Jednostek w zadaniach związanych z działalnością badawczo-rozwojową (B+R) uprzejmie wyjaśniam, że corocznie dla Głównego Urzędu Statystycznego przygotowywane jest sprawozdania o działalności badawczej i rozwojowej (B+R) w szkołach wyższych (PNT-01/s).

 

W sprawozdaniu tym koniecznym jest wykazanie przez Uczelnię liczby wszystkich osób zaangażowanych w działalność badawczo-rozwojową (B+R) oraz wyliczenie ekwiwalentu pełnego czasu pracy (EPC).

Miernik ten pozwala na uniknięcie przeszacowania personelu B+R w związku z prowadzoną działalnością inną niż B+R, tj. zajęcia dydaktyczne ze studentami, praca administracyjna, udzielanie świadczeń zdrowotnych w sferze związanej z ochroną zdrowia, kontrola jakości itp. oraz różnym wymiarem czasu pracy (pełny etat, niepełny etat), w tym okresem zatrudnienia w ciągu roku kalendarzowego.

Przykładowe wyliczenie EPC przedstawia poniższa tabela:

Stanowisko

Wymiar etatu

Ilość przepracowanych miesięcy w roku 2018

Czasochłonność zadań B+R

Ekwiwalent pełnego czasu pracy

(do jednego miejsca po przecinku)

Asystent

Pełny etat (1)

12 (1)

75%

1x1x0,75= 0,7 EPC

Asystent

Pełny etat (1)

9 (0,75) 2

50%

1x0,75x0,50=0,3 EPC

Asystent

Pół etatu (0,5) 1

12 (1)

50%

0,5x1x0,50=0,2 EPC

Asystent

Pół etatu (0,5) 1

9 (0,75) 2

50%

0,5x0,75x0,50=0,1 EPC

1 pracownik był zatrudniony w roku 2018 na pół etatu tj. 0,5

2 pracownik przepracował w roku 2018 – 9 miesięcy co daje w stosunku do pełnego roku 0,75 (bo 9msc:12msc=0,75)

W związku z powyższym oszacowanie czasochłonności zadań B+R pracownika wymaga ustalenia procentowego czasu pracy jaki poświęca on na działalność badawczo-rozwojową, biorąc pod uwagę zakres obowiązków i prowadzoną działalność i nie ma wpływu na inne składane oświadczenia pracownika.


[Przesłano przez: Monika Mielcarz]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.