Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki, został opublikowany komunikat o kolejnym naborze wniosków w ramach programu „Doskonała nauka II” .

Przedmiotem programu jest między innymi wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki (w tym uczelni) oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki, w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

Uczelnia może złożyć wniosek w ramach następujących modułów:

  • „Wsparcie konferencji naukowych” w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na organizacji konferencji naukowych, prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych oraz
  • „Wsparcie monografii naukowych”, w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na:

- tłumaczeniu na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski) lub wydawaniu monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, w celu wprowadzenia wyników tych badań lub prac do obiegu krajowego lub międzynarodowego oraz

- udostępnieniu tych publikacji w internecie, w trybie otwartego dostępu, w sposób bezpłatny i bez technicznych ograniczeń.

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu, którego okres realizacji nie przekracza 24 miesięcy, a także nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa oraz którego koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich realizacji projektu.

Wnioskodawca (Uczelnia może złożyć nie więcej niż 3 wniosków w każdym z modułów.

Wysokość środków finansowych, o które można wnioskować w ramach modułu „wsparcie konferencji naukowych” wynosi nie więcej niż 400 000 zł/wniosek. Natomiast wysokość środków finansowych, o które można wnioskować w ramach modułu „wsparcie monografii naukowych” wynosi nie więcej niż 80 000 zł/wniosek. Dofinansowanie nie może przekraczać 90% całkowitych kosztów realizacji projektu.

Nabór wniosków trawa do dnia 2 marca 2023 r., a szczegółowe informacje o naborze znajdują się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/doskonala-nauka-ii, gdzie znajdą Państwo również pozostałe szczegółowe informacje na temat programu.

W przypadku chęci udziału w konkursie, uprzejmie proszę o bezpośredni kontakt w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21.02.2023 r. z Panem mgr Marcinem Grzelcem – pracownikiem Sekcji ds. Rozwoju Naukowego Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM (tel. 32 208 3553, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) celem utworzenia wniosku w systemie https://osf.opi.org.pl/.

UWAGA!

Mając na uwadze długi czas rozpatrywania ww. wniosków przez MEiN, uprzejmie proszę o takie zaplanowanie harmonogramu realizacji projektu, aby termin rozpoczęcia jego realizacji był nie wcześniejszy niż 1 grudnia 2023 r., a okres od grudnia 2023 r. do marca 2024 r. powinien być wykorzystany wyłącznie na działania organizacyjne, które nie wymagają finansowania. Z kolei wykonanie poszczególnych zadań generujących koszty powinno mieć miejsce nie wcześniej niż od 1 kwietnia 2024 r. Pozwoli to na ograniczenie ryzyka niezrealizowania zakupów w ramach projektu w zaplanowanym terminie.

W zakresie przygotowania kosztorysu projektu, uprzejme proszę o bezpośredni kontakt z Panią mgr Teresą Szot – Starszym Specjalistą Działu Planowania i Analiz Ekonomicznych SUM (tel. 32 208 3503, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków w programie.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.