Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej po raz siedemnasty ogłasza konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka. Nagroda jest przeznaczona
dla młodych uczonych wyróżniających się nie tylko dorobkiem naukowym, ale przede wszystkim humanistyczną postawą i umiejętnością przekraczania barier wąskich specjalizacji. Nasi dotychczasowi laureaci to między innymi dr Tomasz Somajlik
oraz dr Agata Kołodziejczyk.

Nagroda im. Artura Rojszczaka - wyróżnienie i jednocześnie indywidualna nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł netto - jest przyznawana corocznie młodym doktorom (do 5 lat po otrzymaniu doktoratu), którzy poza wybitnymi osiągnięciami naukowymi wyróżniają się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami, umiejętnością przełamywania barier i przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych.

Kandydatów do Nagrody zgłaszają formalnie członkowie Klubu Stypendystów FNP, na podstawie informacji własnych oraz informacji przekazanych im przez środowisko naukowe.

Termin składania nominacji przez członków Klubu upływa 31 stycznia każdego roku

W bieżącym roku zmienia się formuła kwalifikacji do nagrody: można zgłosić kandydatów, którzy uzyskali stopień doktora w ciągu siedmiu lat kalendarzowych poprzedzających rok, w którym odbywa się konkurs. Dodatkowo okres ten może zostać przedłużony o 12 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu konkursu znajdują się na stronie internetowej: