Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

En

Gin-OPER SUM Katowice

Międzynarodowy Kongres Ginekologii Operacyjnej

Międzynarodowy Kongres Ginekologii Operacyjnej odbędzie się terminie 3-5 listopada 2022 w Katowicach. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Współgospodarzem Kongresu jest Miasto Katowice, które wspiera wydarzenie w zakresie organizacji oraz promocji.

Kongres będzie okazją do zaprezentowania nowoczesnych możliwości leczenia operacyjnego w ginekologii, a także do spotkań w gronie specjalistów oraz skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów. Patronat Honorowy nad Kongresem objęli Prezydent Miasta Krakowa oraz Rektor Śląskiego Uniwersytetu w Katowicach.

Warsztaty na żywo

W programie Kongresu znajdą się sesje plenarne z praktyczną wiedzą operacyjnej, prezentacja przypadków, a także warsztaty Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej (MIS) w bezpośredniej transmisji NA ŻYWO z 3 sal operacyjnych:

• Histeroskopia (polip, mięśniak, przegroda) – operujący: prof. Artur Ludwin, dr hab. Michał Pomorski
  • Laparoskopowa histerektomia – operujący: dr Marcin Misiek
  • Waginalna histerektomia – operujący: prof. Rafał Stojko, prof. Andrzej Malinowski

Tematy sesji plenarnych:

• sesja I – Sesja histeroskopowa
  • sesja II – Laparoskopia w ginekologii (bez histerektomii)
  • sesja III – Histerektomia i operacje defektów macicy
  • sesja IV – Techniki operacyjne w perinatologii i położnictwie
  • sesja V – Operacje w zaburzeniach statyki
  • sesja VI – Operacje robotowe w ginekologii
  • sesja VII – Laparoskopia w ginekologii onkologicznej
  • sesja VIII – Techniki operacyjne w endometriozie

Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Program Kongresu oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.grupamedica.pl.