Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Do grona studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dołączyło ponad 200 studentów-seniorów. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 odbyła się na trzech Wydziałach – Nauk o Zdrowiu w Katowicach, Nauk Medycznych w Zabrzu i Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu.

Inauguracja nowego roku akademickiego jest wielkim świętem wszystkich studentów. Szczególnie dzień ten przeżywają nowi studenci, którzy rozpoczynają ekscytujący etap w swoim życiu. Po raz kolejny spotykamy się, by dać dowód na to, że jesteśmy żądni wiedzy, że chcemy wciąż poznawać nowe dziedziny życia – mówiła w trakcie wydarzenia prof. Agnieszka Młynarska, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Katowicach, która dodała także: – Uśmiechnięte, pełne życia twarze naszych Słuchaczy są potwierdzeniem, jak wiele Uniwersytet Trzeciego Wieku im daje, jak jest niezwykle ważny, a co za tym idzie. I, w końcu, Studenci UTW są dowodem na to, że chęć poznawania nowego nie kończy się na emeryturze. Przeciwnie, dopiero wtedy może się zacząć wspaniała przygoda.

W uroczystości, która odbyła się w Katowicach uczestniczyli: dr hab. n. med. Oskar Kowalski, prof. SUM, Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego oraz Promocji Uczelni oraz prof. Urszula Sioma -Markowska, przedstawiciel Władz Dziekańskich Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Wykład inauguracyjny pt. „Cukrzyca w starszym wieku – co warto wiedzieć?" wygłosił prof. Czesław Marcisz, wieloletni kierownik UTW WNOZK.

W inauguracji zorganizowanej w Zabrzu, oprócz przedstawicieli władz uczelni i władz dziekańskich Wydziału Nauk Medycznych, uczestniczyła także m.in. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. Wykład inauguracyjny pt. „Potencjalne wykorzystanie flawonoidów w zakażeniach SARS-CoV-2" przygotował prof. dr hab. n. med. Zenon Czuba.

W Sosnowcu nowy rok akademicki wraz z dr. hab. n. med. Oskarem Kowalskim, prof. SUM otworzył dr hab. n. med. Robert Wojtyczka, Dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu. Dla studentów przygotowano wykład na temat „Sfałszowanych leków i suplementów diety", którego autorem był dr. hab. n. farm. Sławomir Wilczyński, prof. SUM.

Wszystkim słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku, życzymy wielu sukcesów i nigdy nieprzemijającej radości z życia. Wierzymy w to, że wybierając Śląski Uniwersytet Medyczny, poszerzycie Państwo swoją wiedzę, a także nawiążecie nowe przyjaźnie. Witamy w murach naszej Alma Mater.

 

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.