Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

chór zdjęcie grupowe

Chór SUM rozpoczął nowy sezon artystyczny! Po przesłuchaniach, które odbyły się na początku października, przywitaliśmy w naszym gronie 22 nowych członków! W tym powiększonym składzie chórzyści rozpoczynają próby i przygotowują dużo ciekawych projektów.

Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach został powołany z inicjatywy studentów w 2016 roku przy ówczesnym Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, (obecnie Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu) a w październiku 2018 stał się chórem zrzeszającym studentów wszystkich wydziałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponad 70 osób, mimo ogromu zajęć i nauki znajduje czas na wspólne śpiewanie i koncertowanie.

Dyrygentem Chóru jest lek. mgr Marta Zielińska – absolwentka studiów na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, będąca równocześnie dyrygentem Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej oraz nauczycielem dyrygentury w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Bytomiu. Marta Zielińska jest również absolwentką kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Chórzyści starają się nie tylko profesjonalnie przygotowywać się do występów artystycznych, ale również angażują się w działalność charytatywną, która sprawia, że Chór SUM stał się grupą przyjaciół godnie reprezentujących swoją macierzystą Uczelnię.

Próby Chóru odbywają się co tydzień we wtorki o godz. 19:00 – 21:00 oraz w niedziele o godz. 18.00 – 21.00 przy pl. Traugutta 2 w budynku Dziekanatu SUM w Zabrzu.