Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

chór zdjęcie grupowe

Chór SUM rozpoczął nowy sezon artystyczny! Po przesłuchaniach, które odbyły się na początku października, przywitaliśmy w naszym gronie 22 nowych członków! W tym powiększonym składzie chórzyści rozpoczynają próby i przygotowują dużo ciekawych projektów.

Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach został powołany z inicjatywy studentów w 2016 roku przy ówczesnym Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, (obecnie Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu) a w październiku 2018 stał się chórem zrzeszającym studentów wszystkich wydziałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponad 70 osób, mimo ogromu zajęć i nauki znajduje czas na wspólne śpiewanie i koncertowanie.

Dyrygentem Chóru jest lek. mgr Marta Zielińska – absolwentka studiów na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, będąca równocześnie dyrygentem Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej oraz nauczycielem dyrygentury w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Bytomiu. Marta Zielińska jest również absolwentką kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Chórzyści starają się nie tylko profesjonalnie przygotowywać się do występów artystycznych, ale również angażują się w działalność charytatywną, która sprawia, że Chór SUM stał się grupą przyjaciół godnie reprezentujących swoją macierzystą Uczelnię.

Próby Chóru odbywają się co tydzień we wtorki o godz. 19:00 – 21:00 oraz w niedziele o godz. 18.00 – 21.00 przy pl. Traugutta 2 w budynku Dziekanatu SUM w Zabrzu.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.