Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

„Europa w obliczu wyzwań” – tak brzmiało hasło tegorocznej edycji XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu. To największa w Europie Środkowo-Wschodniej platforma spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. W rozmowach i panelach zorganizowanych w ramach wydarzenia aktywnie uczestniczyła Dyrekcja Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W specjalnej debacie zorganizowanej przez ministra zdrowia dr. Adama Niedzielskiego głos zabrał Marian Kreis. Dyrektor GCZD mówił o konieczności zwiększenia wyceny praktycznie wszystkich świadczeń pediatrycznych, których wartości nie wzrosły od 2008 roku. Podkreślił także znaczenie wielospecjalistycznego szpitala dziecięcego, jakim jest GCZD i utrzymania finansowania świadczeń bez limitów. To kluczowe nie tylko dla sytuacji ekonomicznej szpitala, ale przede wszystkim dla dobra leczonych dzieci – mówił Marian Kreis.

W trakcie dyskusji w ramach panelu „Jakość w ochronie zdrowia – kluczem do bezpieczeństwa pacjenta” Robert Krawczyk, zastępca dyrektora GCZD ds. lecznictwa, podkreślił znaczenie wielopoziomowego leczenia i wykonywania skomplikowanych zabiegów już u najmłodszych pacjentów – noworodków i wcześniaków. 

W ostatnim dniu Forum do specjalnej debaty z osobistym udziałem Ministra Zdrowia jako ekspert Ministra Zdrowia i konsultant AOTMiT zaproszona została Maria Szymich-Lukosek, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych GCZD. Dyskusja odbywała się pod patronatem „Dziennika Gazety Prawnej”. Jej tematem były możliwość wykorzystania w medycynie innowacji, dostępu do nowoczesnych terapii i badań klinicznych. W trakcie rozmów podkreślono znaczenie uczelni medycznych w tym procesie. Szerokie zaangażowanie sektora naukowego, publicznego i komercyjnego, przy właściwym wsparciu instytucjonalnym, daje szanse na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów – podkreślono w trakcie dyskusji.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.