Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 29 maja 2022 r. w wieku 79 lat zmarła

dr n. med. Anna Gadowska-Cicha

emerytowany nauczyciel akademicki Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych,
 Angiologii i Medycyny Fizykalnej
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w latach 1971-2008

Członek wielu towarzystw i instytucji naukowych m. in.: Polskiego Towarzystwa Lekarskiego,
 Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii oraz American Gastroenterological Association
Uhonorowana m.in.: Złotym oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi, Laurem 50-lecia Śląskiej Akademii Medycznej, złotą i srebrną odznaką „Zasłużonemu w rozwoju województwa katowickiego”,
 złotą odznaką „Zasłużonemu w rozwoju województwa częstochowskiego”,
 odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”,
oraz wieloma nagrodami Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
za osiągnięcia w pracy dydaktycznej
Żegnamy zasłużonego pedagoga i wychowawcę wielu pokoleń młodzieży akademickiej,
 szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłej składają:
Rektor, Senat i społeczność akademicka
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 02 czerwca 2022 r. o godz. 12.00
w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Katowicach, przy ul. Skłodowskiej-Curie 20 w Katowicach
po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu parafii św. ap. Piotra i Pawła przy ul. Sienkiewicza 74
w Katowicach (wejście od strony ulicy Plebiscytowej).