Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

z dnia 12.04.2022 r.

Rektora

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,

dla osób określonych w art. 45 ustawy z dnia 12 marca 2022 r.

Osoba, która w dniu 24 lutego 2022 r. była studentem uczelni działającej na terytorium Ukrainy, której pobyt na terytorium RP jest uznany za legalny na postawie  art. 2 ust. 1 ustawyz dnia 12 marca 2022 r.
o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa,  jeżeli jest zainteresowana kontynuacją studiów w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w  Katowicach proszona jest o złożenie
Wniosku o przeniesienie (wzór w załączeniuwraz z kompletem dokumentów, zgodnie z poniższym wykazem.
We Wniosku o przeniesienie należy wpisać adres do korespondencji właściwy do doręczeń na terenie Polski.

Wykaz dokumentów:

• kserokopia indeksu lub karty okresowych osiągnięć potwierdzone za zgodność z oryginałem przez uczelnię macierzystą,
  • zaświadczenie o średniej ocen z egzaminów z zaliczonych lat studiów,
  • zaświadczenie o przebiegu studiów z uwzględnieniem uzyskanych ocen i liczby punktów ECTS, z podpisem Dziekana lub osoby upoważnionej do podpisania,
  • kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej i świadectwa dojrzałości, oryginały do wglądu,
  • pisemne oświadczenie o niekaralności dyscyplinarnej oraz, że przeciwko studentowi nie toczy się postępowanie dyscyplinarne.

Student, którzy nie dysponuje kompletem dokumentów, poświadczających okresy studiów, zdane egzaminy, zaliczenia lub praktyki zawodowe, wydanych przez uczelnię działającą na terytorium Ukrainy składa Oświadczenie (wzór w załączeniu), że w dniu 24 lutego 2022 r. studiował na określonym roku studiów na danym kierunku i poziomie studiów w uczelni działającej na terytorium Ukrainy.

Na podstawie niniejszego oświadczenia Studentowi mogą zostać uznane okresy studiów w drodze weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się.  Zasady przeprowadzenia egzaminu zostaną określone odrębnym Zarządzeniem Rektora SUM.

Wniosek o przeniesienie wraz z dokumentami należy złożyć w siedzibie Rektoratu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
w Katowicach /ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice/
w terminach:

od 12 kwietnia 2022 r. do 29 kwietnia 2022 r.

od 30  czerwca 2022 r. do 5 sierpnia 2022 r.

Przyjęcie na studia w drodze przeniesienia jest równoznaczne z rezygnacją Studenta ze studiów prowadzonych w uczelni działającej na terytorium Ukrainy.

Szczegółowe Zasady przyjęcia studentów w drodze przeniesienia na podstawie przepisów specjalnych w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy regulują zapisy Załącznika nr 1 do Regulaminu studiów (Uchwała Nr 19/2022 Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z dnia 30 marca 2022 r.)

Druki do pobrania:

Wniosek o przeniesienie