Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Wielki Post jest czasem sprzyjającym osobistej i wspólnotowej odnowie, prowadzącej nas do Paschy Jezusa Chrystusa, świętowanej w czasie Wielkanocy. We wprowadzeniu do tegorocznego Orędzia na Wielki Post papież Franciszek zachęcił wszystkich ludzi dobrej woli do rozważenia słów św. Pawła z Listu do Galatów: „W czynieniu dobra nie ustawajmy, bo gdy pora nadejdzie, będziemy zbierać plony, o ile w pracy nie ustaniemy. A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim” (Ga 6, 9-10).

Nie zdawaliśmy sobie chyba wtedy jeszcze sprawy, jak szybko słowa o „nieustawaniu w czynieniu dobra” i „czynieniu dobra wszystkim” staną się aktualne w obliczu wojny na Ukrainie. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wszelkie inicjatywy podejmowane w Państwa Uczelniach na rzecz pomocy osobom, które doświadczają tragedii tej wyniszczającej wojny.

Wobec tych wszystkich doświadczeń niepokojów naszych czasów, chciałbym Państwa ponownie zaprosić - po wymuszonej czasem pandemii przerwie - na tradycyjne przedświąteczne spotkanie Świata Akademickiego.

Spotkanie odbędzie się w wigilię Niedzieli Palmowej, tj. w sobotę 9 kwietnia 2022. Ze względu na to, że w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym zorganizowany jest punkt recepcyjny dla uchodźców, miejscem naszego spotkania będzie Kościół Akademicki w Katowicach, czyli Krypta Katedry Chrystusa Króla. Uprzejmie proszę o przekazanie tych informacji w środowisku Państwa pracy naukowej i dydaktycznej.

Proponowany jest następujący program spotkania:

16.00 – Okazja do sakramentu pokuty i pojednania

17.00 – Konferencja –  Ksiądz Arcybiskup Koadiutor Adrian Galbas SAC

„Słuchanie i dialog dla rozeznania akademickiego”

17.45 – EUCHARYSTIA Z OBRZĘDEM POŚWIĘCENIA PALM

19.00 – Spotkanie w holu Wydziału Teologicznego