Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Wielki Post jest czasem sprzyjającym osobistej i wspólnotowej odnowie, prowadzącej nas do Paschy Jezusa Chrystusa, świętowanej w czasie Wielkanocy. We wprowadzeniu do tegorocznego Orędzia na Wielki Post papież Franciszek zachęcił wszystkich ludzi dobrej woli do rozważenia słów św. Pawła z Listu do Galatów: „W czynieniu dobra nie ustawajmy, bo gdy pora nadejdzie, będziemy zbierać plony, o ile w pracy nie ustaniemy. A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim” (Ga 6, 9-10).

Nie zdawaliśmy sobie chyba wtedy jeszcze sprawy, jak szybko słowa o „nieustawaniu w czynieniu dobra” i „czynieniu dobra wszystkim” staną się aktualne w obliczu wojny na Ukrainie. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wszelkie inicjatywy podejmowane w Państwa Uczelniach na rzecz pomocy osobom, które doświadczają tragedii tej wyniszczającej wojny.

            Wobec tych wszystkich doświadczeń niepokojów naszych czasów, chciałbym Państwa ponownie zaprosić - po wymuszonej czasem pandemii przerwie - na tradycyjne przedświąteczne spotkanie Świata Akademickiego.

            Spotkanie odbędzie się w wigilię Niedzieli Palmowej, tj. w sobotę 9 kwietnia 2022. Ze względu na to, że w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym zorganizowany jest punkt recepcyjny dla uchodźców, miejscem naszego spotkania będzie Kościół Akademicki w Katowicach, czyli Krypta Katedry Chrystusa Króla. Uprzejmie proszę o przekazanie tych informacji w środowisku Państwa pracy naukowej i dydaktycznej.

Proponowany jest następujący program spotkania:

16.00 – Okazja do sakramentu pokuty i pojednania

17.00 – Konferencja –  Ksiądz Arcybiskup Koadiutor Adrian Galbas SAC

                        „Słuchanie i dialog dla rozeznania akademickiego”

17.45 – EUCHARYSTIA Z OBRZĘDEM POŚWIĘCENIA PALM

19.00 – Spotkanie w holu Wydziału Teologicznego

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.