Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Wizyta ambasadora Rwandy w Śląskim Uniwersytecie Medycznym

Jego ekscelencja prof. Anastase Shyaka, ambasador Rwandy w Polsce, gościł w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. W planach współpraca SUM i Rwandy w zakresie kształcenia przyszłych pokoleń lekarzy, stomatologów, pielęgniarek i ratowników medycznych z Rwandy.

Planowane jest także uruchomienie różnego typu programów, w tym szkoleń specjalizacyjnych, dla lekarzy rwandyjskich zarówno w Polsce, jak i w Rwandzie w ramach współpracy z Fundacją Afriquia, która niebawem będzie obchodzić trzylecie istnienia. Do tej pory wspierała Rwandę i rwandyjskich pacjentów w zakresie ortopedii i anestezjologii.

- Główną formą naszej działalności jest edukacja medyczna, szkolenie rwandyjskich lekarzy – mówi Aleksandra Cholewa, członek Rady Fundacji, która uczestniczyła w spotkaniu.

Jak powiedział prof. Edward Wylęgała, prorektor SUM ds. Rozwoju i Transferu Technologii, rozmowy były bardzo obiecujące. – Cieszymy się, że pan ambasador zwrócił się do naszej uczelni doceniając jej potencjał i możliwości – stwierdził prof. Wylęgała. – Liczymy na rozwój wzajemnych kontaktów.

Jednym z projektów jest podpisanie trójstronnej umowy między SUM, Fundacją oraz University of Rwanda.

 

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.