Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

Wizyta ambasadora Rwandy w Śląskim Uniwersytecie Medycznym

Jego ekscelencja prof. Anastase Shyaka, ambasador Rwandy w Polsce, gościł w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. W planach współpraca SUM i Rwandy w zakresie kształcenia przyszłych pokoleń lekarzy, stomatologów, pielęgniarek i ratowników medycznych z Rwandy.

Planowane jest także uruchomienie różnego typu programów, w tym szkoleń specjalizacyjnych, dla lekarzy rwandyjskich zarówno w Polsce, jak i w Rwandzie w ramach współpracy z Fundacją Afriquia, która niebawem będzie obchodzić trzylecie istnienia. Do tej pory wspierała Rwandę i rwandyjskich pacjentów w zakresie ortopedii i anestezjologii.

- Główną formą naszej działalności jest edukacja medyczna, szkolenie rwandyjskich lekarzy – mówi Aleksandra Cholewa, członek Rady Fundacji, która uczestniczyła w spotkaniu.

Jak powiedział prof. Edward Wylęgała, prorektor SUM ds. Rozwoju i Transferu Technologii, rozmowy były bardzo obiecujące. – Cieszymy się, że pan ambasador zwrócił się do naszej uczelni doceniając jej potencjał i możliwości – stwierdził prof. Wylęgała. – Liczymy na rozwój wzajemnych kontaktów.

Jednym z projektów jest podpisanie trójstronnej umowy między SUM, Fundacją oraz University of Rwanda.