Wiemy już, że piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbędzie się jesienią tego roku, między 9 a 15 października, i to w formule wyjątkowej: publiczność festiwalową zaprosimy na jeden dzień na bulwary katowickiej Rawy, a przez pięć kolejnych dni – do przestrzeni internetowej.
Co więcej właśnie uruchomiono dodatkowy nabór do grona wystawców piątej odsłony ŚFN!

ŚFN zainaugurowany zostanie w sobotę 9 października uroczystą galą otwarcia, natomiast na potrzeby wydarzeń festiwalowej niedzieli 10 października zaaranżowana będzie przestrzeń rozciągającą się od katowickiego rynku przez ulicę Teatralną i tereny nad Rawą w sąsiedztwie Uniwersytetu Śląskiego aż do ulicy Jerzego Dudy-Gracza.

Od 11 do 15 października (czyli od poniedziałku do piątku) zaproponowano festiwal w formule online – każdy dzień poświęcony będzie innemu obszarowi wiedzy (przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym oraz medycynie i zdrowiu). Dodatkowo codziennie będzie oferowany program związany z obszarem sztuki, program dla nauczycieli i uczniów oraz dla dorosłych.

Link do informacji na stronie ŚFN: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/5-sfn-katowice-znamy-termin-i-miejsce-wydarzenia-oraz-oglaszamy-dodatkowy-nabor-aktywnosci

 

Nabór uzupełniający przed 5. ŚFN! 

Jednocześnie informujemy, że ruszył uzupełniający nabór aktywności, które będzie można zaprezentować festiwalowej publiczności. Za pomocą specjalnego formularza (rejestracja-sfn.us.edu.pl) ponownie można zgłaszać aktywności do programu święta śląskiej nauki. Zachęcamy do nadsyłania propozycji wykładów, warsztatów, stanowisk pokazowych, wystaw oraz wszelkich innych form popularyzatorskich, które wzbogaciłyby festiwalowe obszary wiedzy (nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia, sztuki przyrody, techniki lub nauk ścisłych) lub strefy specjalne.

Organizatorzy zapewniają pomoc wszystkim wystawcom w jak najlepszej realizacji zaproponowanych aktywności – czy to w przestrzeni realnej, czy to w wirtualnej.

 

 

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]