Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Beata Bergler-Czop

Nominacja profesorska dr hab. n. med. Beaty Bergler-Czop.

Prof. dr hab. n. med. Beata Bergler-Czop pełni obowiązki kierownika Katedry i Kliniki Dermatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest również konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii i wenerologii, przewodniczącą katowickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, a także członkiem Rady Dyscypliny Nauk Medycznych SUM, wydziałowej komisji wyborczej oraz komisji do spraw bazy klinicznej SUM.

Współpracuje naukowo z Polikliniką Umberto I Uniwersytetu „Sapienza" w Rzymie, Kliniką Dermatologii, Wenerologii i Dermatoonkologii Uniwersytetu Semmelweis'a w Budapeszcie,

Instytutem Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Politechnika Śląska w Gliwicach, Centrum Onkologii w Gliwicach oraz Uniwersytetem Humanistycznym w Warszawie (Wydział Psychologii). Przynależność do międzynarodowych towarzystw naukowych obejmuje członkostwo m.in. w European Academy of Dermatology and Venerology, European Society of Dermatology Research, Global Alliance to Improve Outcomes in Acne.

Dorobek naukowy całościowo obejmuje 247 pozycji o łącznym wskaźniku Impact Factor 77,837 i punktacji MNiSW 1872. Do głównych problemów badawczych, którymi zajmuje się od rozpoczęcia pracy naukowej należą: choroby o podłożu łojotokowym. Większość prac dotyczących schorzeń łojotokowych dotyczy zagadnienia etiologii oraz terapii trądziku pospolitego. Badania kładą nacisk na wieloczynnikową patogenezę tego schorzenia oraz możliwości terapii przy użyciu pochodnych witaminy A stosowanych miejscowo i zewnętrznie. Po habilitacji badania w tym zakresie poszerzyła również o problem trądziku odwróconego
i badania genetyczne (mutacje gamma-sekretazy) u pacjentów z tym schorzeniem.

Jest recenzentem w czasopismach krajowych i międzynarodowych, a także członkiem 4 międzynarodowych komitetów naukowych. Prowadzi i nadzoruje zajęcia z dermatologii dla Studentów Kierunku Lekarskiego. Jest promotorem w 4. przewodach zakończonych nadaniem stopnia doktora oraz 6 przewodach doktorskich otwartych. Prowadzi działania mające na celu promowanie zdrowego stylu życia w ramach których od roku 2014 wygłasza cykliczne wykłady. W przebiegu pracy zawodowej uzyskała 9 nagród, w tym 8 naukowych i 1 organizacyjną.

 

 

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.