Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Logo SUM

W związku sytuacją sanitarno-epidemiologiczną oraz uwzględniając rekomendację JM Rektora SUM zawartą w § 2a Zarządzenia nr 42/2020 z dnia 11 marca 2020 r. (ze zmianami), a także mając na uwadze zapewnienie ciągłości realizacji przewodów doktorskich prowadzonych przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, informuję o możliwości przeprowadzania egzaminów doktorskich za pośrednictwem platformy: https://elearning-stream.sum.edu.pl

Jest to wygodny i bezpieczny system telekonferencyjny umożliwiający rozmowę i zadawanie pytań w grupie uczestników spotkania.
Celem ewentualnego zagłosowania nad wynikiem egzaminu przez Członków Komisji Egzaminacyjnej Uczelnia udostępnia zewnętrzną platformę do głosowań elektronicznych dostępną pod adresem: http://rada24.pl
Dostęp do ww. systemów możliwy będzie po uprzednim zgłoszeniu „spotkania” na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W treści zgłoszenia należy podać:
1. nazwę Zespołu, w ramach którego planowane jest spotkanie,
2. dokładną datę i godzinę spotkania,
3. proponowaną nazwę „Zespołu” oraz listę użytkowników (imiona, nazwiska, adresy email), np. Komisja Egzaminacyjna dla Imię i nazwisko z np. historii medycyny.

Niezbędnym do przeprowadzenia egzaminu online przy pomocy naszej platformy jest, aby każdy z członków Komisji Egzaminacyjnej oraz osoba egzaminowana posiadała w tym samym czasie:
• komputer z dostępem do Internetu (najlepiej Internet szerokopasmowy zapewniający dobry transfer),
• kamerę (wiele laptopów ma wbudowaną kamerę,
• mikrofon (jw.),
• głośniki (jw.).
W odpowiedzi na każde ww. zgłoszenie otrzymają Państwo m.in. szczegółową instrukcję do logowania do ww. programów.
W przypadku pytań proszę o kontakt z Sekcją ds. Rozwoju Naukowego SUM, w zależności od miejsca prowadzenia przewodu doktorskiego, lista kontaktów: https://nauka.sum.edu.pl/kontakt/#toggle-id-2

prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec
Dyrektor Szkoły Doktorskiej