Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

herb sum

Chcielibyśmy poinformować, że Studenci z własnej inicjatywy, a także Pracownicy czynnie włączyli się w walkę z koronawirusem SARS-CoV-2. W pierwszych dniach tej trudnej sytuacji, odpowiadając na pilną prośbę Wojewody Śląskiego, Uczelnia udostępniła Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach aparat LightCycler 96 do Realtime PCR. Dzięki czemu możliwe jest w znaczny sposób zwiększenie liczby badań wykonywanych przez Stację w kierunku obecności koronowirusa SARS-CoV-2. Również Stacji przekazano posiadane pałeczki do pobierania wymazów, niezbędne do wykonania testów na obecność ww. wirusa.

Uniwersytet, uwzględniając powagę zaistniałej sytuacji i konieczność zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronowirusa SARS-COV-2, wsparł Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu, użyczając sprzęt medyczny z Katedr Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu niezbędny do uruchomienia w KMS laboratorium testów genetycznych. Jak podkreślił Prezes Zarządu Kardio-Med Silesia w prośbie skierowanej do SUM cyt.: „Pozwoli to na uruchomienie większej grupy równocześnie pracujących diagnostów laboratoryjnych i biotechnologów, a to w wymierny sposób przyczyni się do zwiększenia ilości wykonywanych testów genetycznych na dobę".

Uczelnia zadeklarowała także gotowość udostępnienia Górnośląskiemu Centrum Medycznemu im. Prof. Leszka Gieca SUM w Katowicach, sprzętu niezbędnego do ratowania życia i zdrowia, w szczególności respiratorów, kardiomonitorów oraz innego sprzętu medycznego zakupionego do naszych Centrów Symulacji i służących do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i na bieżąco będziemy reagować na potrzeby z tym związane, dziękując wszystkim za zaangażowanie.

 [Przesłano przez: Justyna Skolik]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.