Logo SUM

W związku z podaniem do publicznej wiadomości oraz w nawiązaniu do doniesień w sprawie rozesłania drogą elektroniczną wśród społeczności akademickiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach treści Zarządzenia nr 44/2020 z dnia 12.03.2020 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w sprawie braków kadrowych związanych z walką przeciwko epidemii koronawirusa COVID-19  informuje się, że dokument ten został sfałszowany. Zważywszy na popełnienie przestępstwa, poprzez podrobienie dokumentu wewnętrznego Uczelni oraz podpisu Rektora, zostało złożone do organów ścigania zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Niezależnie od zakwalifikowania powyższego jako czynu zagrożonego sankcją karną, nie sposób poddać takich działań negatywnej ocenie jako zachowania nieetycznego, a w aktualnych okolicznościach powodującego dezorientację wśród społeczności akademickiej i w konsekwencji poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa na Uczelni.

W przypadku otrzymania sfałszowanego dokumentu na adres poczty elektronicznej uprzejmie prosimy o poinformowanie o tym fakcie Kierownika Działu ds. Karier Studenckich i Promocji, dostępnego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


[Przesłano przez: Bożena Langner]