Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

images/s5_velocity/pdz-onkologia.jpg

Diagnostyka funkcjonalna układu kostno – stawowo – mięśniowego z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań
Najbliższy termin kursu: 7-10 luty 2022 r.Więcej informacji
obraz dekoracyjny

Aktualności

Nauka i Projekty

Centrum Medycyny Doświadczalnej
Wejdź
Kształcenie Podyplomowe
Wejdź
Study Public Health and Dietetics in English
Visit
ASPHER Certyfikat

Z niekłamaną satysfakcją i dumą informujemy, że Wydział Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach został przyjęty w szeregi Stowarzyszenia Szkół Zdrowia Publicznego Regionu Europejskiego (ASPHER – Association of Schools of Public Health in the European Region).

ASPHER jest prestiżową organizacją zrzeszającą najlepsze w Europie jednostki realizujące kształcenie w dziedzinie zdrowia publicznego. Głównym celem Stowarzyszenia jest dążenie do wzmocnienia roli zdrowia publicznego w krajach Europy poprzez doskonalenie i wypracowywanie jednolitych standardów kształcenia specjalistów w tej dziedzinie – zarówno na potrzeby praktyki, jak i badań naukowych. Organizacja założona została w 1966 roku, obecnie zrzesza ponad 100 członków instytucjonalnych z obszaru Regionu Europejskiego WHO. Jest reprezentowana w 42 krajach europejskich, poprzez instytucje zatrudniające ponad 5000 naukowców i ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego. Uczestniczy także w sieci kooperacji z podobnymi stowarzyszeniami w innych regionach świata, a także z innymi instytucjami z obszaru zdrowia publicznego, współpracując ściśle m.in. ze Światową Organizacją Zdrowia i Europejskim Towarzystwem Zdrowia Publicznego.

Dla pracowników Wydziału przystąpienie do ASPHER oznacza ogromne pole możliwości nawiązywania kontaktów naukowych z jednostkami badawczymi z innych państw i zaangażowanie w nowe projekty. Dla studentów Wydziału Zdrowia Publicznego oznacza przede wszystkim gwarancję najwyższych standardów kształcenia i dostęp do programu nauczania zgodnego z najnowszymi europejskimi trendami. Oprócz tego studenci zyskują możliwość uczestniczenia w licznych przedsięwzięciach organizowanych przez ASPHER i jego partnerów, włączając w to konferencje naukowe, szkoły letnie i możliwość publikacji swoich prac w periodykach naukowych o międzynarodowym zasięgu.


[Przesłano przez: Magdalena Syrkiewicz-Świtała]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.