image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 
Zmiana rozmiaru tekstu:

 ZASADY TRANSFERU
na wyższe lata studiów /dydaktyka w języku polskim/

 

 1. Zgodnie z art. 171 ust.3 Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym z późn. zm., student może przenieść się z innej uczelni, w tym także zagranicznej, za zgodą kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej uczelni przyjmującej, wyrażoną w drodze decyzji, jeżeli wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w uczelni, którą opuszcza.
 2. Uznanie efektów kształcenia uzyskanych przez studenta w innej uczelni odbywa się  na podstawie zapisów Rozporządzenia MNiSW z dnia 14 września 2011 r. w sprawie warunków i trybu przenoszenia zajęć zaliczonych przez studenta.
 3. Wnioski o przeniesienie studentów studiujących w Uczelniach poza krajami Unii Europejskiej nie będą rozpatrywane
 4. Dokumentacja kandydatów ubiegających się o przeniesienie na Wydział Lekarski  w Katowicach SUM przyjmowana jest w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia. W przypadku, gdy dokumentacja wpłynie po w/w terminie, podanie kandydata pozostanie bez rozpatrzenia, a dokumenty zostaną odesłane.
 5. Przeniesienie na Wydział Lekarski w Katowicach może odbyć się tylko i wyłącznie po zaliczeniu roku studiów oraz na ten sam kierunek i formę studiów, jakie zostały podjęte w uczelni macierzystej.
 6. Dokumentacja kandydata powinna zawierać:
 • podanie do Dziekana z prośbą o wyrażenie zgody na przeniesienie na Wydział Lekarski  w Katowicach;
 • zaświadczenie o posiadaniu statusu studenta;
 • kopia świadectwa maturalnego;
 • przebieg studiów potwierdzający zaliczenie wszystkich przedmiotów oraz odbycie  praktyk zawodowych przewidzianych planem studiów;
 • w przypadku, gdy przebieg studiów nie zawiera informacji dotyczącej praktyk  zawodowych konieczne jest dostarczenie zaświadczenie o odbyciu praktyk:
  • po I roku – 4 tygodnie praktyki z zakresu opieki nad chorym,
  • po II roku – 3 tygodnie praktyki z zakresu lecznictwa otwartego (lekarz rodzinny)  i 1 tydzień praktyki z zakresu pomocy doraźnej,
  • po III roku – 4 tygodnie praktyki w placówkach lecznictwa zamkniętego na oddziale chorób  wewnętrznych;
 • zaświadczenie o uzyskanej średniej ocen z dotychczasowego przebiegu studiów;
 • wypełniony i podpisany:
 • zgoda Dziekana Wydziału macierzystego w przypadku przeniesienia z Wydziału  Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.
 1. Przyjmowane są wyłącznie oryginały dokumentów. Jeżeli dokumentacja została sporządzona w innym języku, niż język polski, konieczne jest załączenie jej przysięgłego tłumaczenia na język polski.
 2. Przeniesienie może nastąpić tylko na II, III lub IV rok studiów. Podania o przeniesienie na wyższe lata studiów (V i VI) pozostaną bez rozpatrzenia.
 3. Maksymalna liczba studentów, którzy mogą zostać przyjęci na studia w drodze transferu w danym roku akademickim jest określana przez Kolegium Dziekańskie w terminie do 31 sierpnia.

 

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2018

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.