Jednostka

PZC
Zakład Profilaktyki Chorób Nowotworowych

Kierownik: dr hab. n. med. Sebastian Grosicki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

41-902 Bytom, ul. Piekarska 18
tel. 32 39-76-533

Opis

Zakład Profilaktyki Chorób Nowotworowych (PCN) został utworzony dnia 1 lutego 2015 r. roku na mocy Zarządzenia Nr 17/2015  z dnia 30.01.2015 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i został wpisany w struktury Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu.

Nauczyciele akademiccy pracujący w jednostce wchodzą w skład kadry wykładającej na kierunku Zdrowie Publiczne oraz Dietetyka. Ponadto prowadzą także wykłady dla innych kierunków SUM. W pracy dydaktycznej na macierzystej uczelni są opiekunami prac licencjackich i magisterskich.

W skład Zakładu wchodzą także słuchacze studiów doktoranckich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.