Jednostka

PSP
Zakład Medycyny Społecznej i Profilaktyki

Kierownik:dr hab. n. med. Piotr Rozentryt (od 01.08.2017r.)

41-902 Bytom, ul. Piekarska 18
tel. (32) 397 6 528, (32) 397 6 200 wewn. 520.

Kierownik:
dr hab. n. med. Renata Złotkowska

Pracownicy:

dr n. med. Teresa Bilewicz-Wyrozumska E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dr n. med. Ewa Zbrojkiewicz E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Doktoranci:

Lek. med. Beata Dąbkowska
Mgr Katarzyna Lar
Mgr Karolina Król

Koło naukowe:

Opiekun: mgr inż. Alina Mroczek

Informacje o zakładzie

Zakład Medycyny Społecznej i Profilaktyki został powołany decyzją Rektora SUM w 2013 r. i wszedł w struktury Wydziału Zdrowia Publicznego SUM. Nauczyciele akademiccy zatrudnieni w Zakładzie prowadzą zajęcia na Kierunkach: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyka.

Ponadto, są opiekunami prac magisterskich i doktorskich.

Kierunki Działalności naukowej:

• profilaktyka chorób cywilizacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem chorób układu krążenia i układu oddechowego,
  • medycyna pracy,
  • medycyna środowiskowa,
  • toksykologia przemysłowa i środowiskowa,
  • fizjologia pracy.

Przedmioty realizowane w Zakładzie:

• Medycyna środowiskowa
  • Toksykologia kliniczna i środowiskowa