Jednostka

NKW-3
Klinika Geriatrii, Department of Geriatrics

Kierownik: dr hab. n. med. Jan Szewieczek   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

40-635 Katowice, ul. Ziołowa 45/47 SPSK Nr 7 SUM GCM im. prof. Leszka Gieca
tel. 032 3598239, fax. 032 2059483

Informacja o jednostce naukowo-dydaktycznej
Śląskiego Uniwerstytetu Medycznego w Katowicach

Information on the scientific and teaching unit
Medical University of Silesia, Katowice, Poland

Klinika Geriatrii NKW-3
Department of Geriatrics

Nazwa jednostki (full name of the unit):

Klinika Geriatrii
Katedra Chorób Wewnętrznych
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Department of Geriatrics
Chair of Internal Medicine
School of Health Sciences
Medical University of Silesia, Katowice, Poland

Adres (address): 40-635 Katowice, ul. Ziołowa 45/47, tel. 032 3598239, fax. 032 2059483

Kierownik Zakładu (head): dr hab. n. med. Jan Szewieczek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Asystenci (assistants):

• dr n. med. Agnieszka Batko-Szwaczka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • lek. Joanna Dudzińska-Griszek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaplecze dydaktyczne (clinical basis): Oddział Geriatrii SPSK nr 7 SUM w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne im. Prof. Leszka Gieca w Katowicach-Ochojcu.

Zakres działalności dydaktycznej (area of teaching): geriatria (geriatrics).

Główne obszary badawcze (main scientific interests): czynniki ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego u osób w wieku podeszłym, rehabilitacja geriatryczna (cardio-vascular risk factors in elderly, geriatric rehabilitation).