Jednostka

NKW-2
Zakład Pielęgniarstwa Internistycznego

Kierownik: dr n. med. Beata Hornik   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

40-635 Katowice, ul. Ziołowa 45/47 SPSK Nr 7 SUM GCM im. prof. Leszka Gieca
tel. 032 3598277, fax. 032 2059483

Informacja o jednostce naukowo-dydaktycznej
Śląskiego Uniwerstytetu Medycznego w Katowicach

Information on the scientific and teaching unit
Medical University of Silesia, Katowice, Poland

Zakład Pielęgniarstwa Internistycznego NKW-2
Department of Internal Nursing

Nazwa jednostki (full name of the unit):

Zakład Pielęgniarstwa Internistycznego
Katedra Chorób Wewnętrznych
Wydział Opieki Zdrowotnej
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Department of Internal Nursing
Chair of Internal Medicine
Faculty of Health Care
Medical University of Silesia, Katowice, Poland

2. Adres (address): 40-635 Katowice, ul. Ziołowa 45/47, tel. 032 3598277, fax. 032 2059483

Kierownik Zakładu (head):

Adiunkci i asystenci (assistants):

1. dr n. med. Elżbieta Kopczyńska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  3. mgr Magdalena Janusz-Jenczeń Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaplecze dydaktyczne (clinical basis): Oddział Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych, Oddział Geriatrii, II Oddział Kardiologii SPSK nr 7 SUM w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne im. Prof. Leszka Gieca w Katowicach-Ochojcu.

Zakres działalności dydaktycznej (area of teaching): pielęgniarstwo internistyczne, pielęgniarstwa specjalistyczne.

Główne obszary badawcze (area of scientific interests): pielęgniarstwo internistyczne; wysiłek fizyczny u chorych na cukrzycę; edukacja lecznicza i przestrzeganie zaleceń leczniczych przez pacjentów z chorobami przewlekłymi – cukrzycą, niewydolnością nerek, nadciśnieniem, niewydolnością serca, astmą, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (internal nursing; physical exercise in diabetes; therapeutic education and compliance in patients with diabetes, end-stage renal disease, hypertension, cardiac failure, asthma, COPD ) .