Jednostka

KKP
Kolegium Kształcenia Podyplomowego

Kierownik: prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres:    ul. Medyków 18, 40-752 Katowice (Dziekanat Wydziału Lekarskiego w Katowicach,
II piętro, pokój 202)
Tel.:    +48 32 202 53 20; +48 32 208 8668;  fax: +48 32 20 88 417

Kierownik Kolegium:
Prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek, prof. nadzw. SUM

Obsługa administracyjna Kolegium:
Mgr Barbara Magiera – samodzielny referent

Nadzór nad działalnością Kolegium pełni Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego.

INFORMACJE OGÓLNE

Kolegium Kształcenia Podyplomowego na Wydziale Lekarskim w Katowicach zostało utworzo-ne w 1995 r. na podstawie Uchwały nr 47/95 Senatu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowi-cach, która  określa również szczegółowy zakres zadań tej jednostki.
Działalność Kolegium opiera się na Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów z dnia 20.10.2005 r. oraz 02.01.2013 r. W 2005 r. jednostka przeję-ła obowiązki Kolegium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Nauk o Zdrowiu.
W 2008 r. wprowadzono Zarządzeniem nr 81/2008 z dnia 11.08.2008 r. Rektora SUM nowy regulamin organizacji kursów prowadzonych w ramach szkolenia podyplomowego przez jed-nostki organizacyjne Uczelni.
Kolegium Kształcenia Podyplomowego zajmuje się koordynacją i obsługą administracyjną kur-sów prowadzonych przez jednostki organizacyjne Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Szczegółowy wykaz znajduje się na stronie internetowej Kolegium oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Wyróżnia się następujące rodzaje kursów:
−    obowiązkowe – do specjalizacji dla lekarzy;
−    doskonalące – zalecane w ramach programów specjalizacji dla lekarzy;
−    doskonalące – w ramach kształcenia ustawicznego (tzw. kursy płatne SUM) dla lekarzy i pie-lęgniarek.
Corocznie organizowanych jest około 100 kursów różnych rodzajów i specjalności (zgodnie z programem specjalizacji), w ramach których szkoli się średnio 2000 lekarzy (średnio 3000 godzin wykładowych).