Jednostka

KJO
Studium Języków Obcych

Kierownik: p.o. mgr Barbara Pawlicka   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres:    ul. Medyków 18, 40-752 Katowice (budynek C2, II piętro)
Tel.:    +48 32 208 84 35; Fax: +48 32 204 62 36

p.o. Kierownik Studium:
Mgr Barbara Pawlicka

Zespół Studium:
Mgr Danuta Budzyń-Słota – lektor jęz. ang.
Mgr Iwona Choryń – lektor jęz. ang.
Mgr Hanna Didkowski – lektor jęz. ang.
Mgr Agnieszka Głogowska – lektor jęz. ang.
Mgr Joanna Kuć – lektor jęz. ang.
Mgr Marta Łęcka – lektor jęz. ang.
Mgr Jolanta Misiarz – lektor jęz. ang.
Mgr Magdalena Niemyska – lektor jęz. ang.
Mgr Barbara Pawlicka – starszy wykładowca jęz. ang.
Mgr Agata Radecka – lektor jęz. ang.
Mgr Renata Sowińska-Mitas – lektor jęz. ang.
Mgr Anna Tytz-Łukasik – wykładowca jęz. niem.
Mgr Krystyna Żydek – lektor jęz. ang.
Mgr Barbara Jakubowska – prowadzenie sekretariatu

kjo-zespol
Zespół Studium – od lewej stoją: mgr Krystyna Żydek, mgr Hanna Didkowski, mgr Jolanta Misiarz, mgr Renata Sowińska-Mitas, mgr Magdalena Niemyska, mgr Agnieszka Głogowska, mgr Danuta Budzyń-Słota; od lewej siedzą: mgr Joanna Kuć, mgr Barbara Jakubowska, mgr Iwona Choryń, mgr Agata Radecka, mgr Anna Tytz-Łukasik, mgr Barbara Pawlicka.

DZIAŁALNOŚĆ DYDAKTYCZNA

Działalność dydaktyczna jednostki obejmuje prowadzenie lektoratów języka angielskiego na Wydziale Lekarskim i Wydziale Nauk o Zdrowiu, języka polskiego dla studentów programu anglojęzycznego, lektoratów języka angielskiego, niemieckiego i łacińskiego w ramach zajęć fakultatywnych dla studentów II, III i IV roku oraz konwersatoriów z języka angielskiego dla słuchaczy Studium Doktoranckiego.

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA

Studium Języków Obcych jest jednostką dydaktyczną i nie prowadzi działalności naukowej.

DZIAŁALNOŚĆ KLINICZNA

Studium Języków Obcych nie prowadzi działalności klinicznej.

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Jednostka nawiązała współpracę z uniwersytetami w Durham, Newcastle i Cork w ramach pro-gramu TEMPUS ”Language Access to Medicine: Resource Provision and Trainer Development”, zakończoną opracowaniem skryptów metodycznych.

INNE INFORMACJE

Jednostka przeprowadza egzaminy z języka angielskiego i niemieckiego dla lekarzy medycyny, stomatologów, magistrów farmacji oraz innych pracowników służby zdrowia, ubiegających się o uzyskanie specjalizacji.
Przeprowadzane są również egzaminy z języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego dla osób ubiegających się o stopień naukowy doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim i Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach.
Pracownicy Studium organizują kursy specjalistycznego języka angielskiego na różnych pozio-mach zaawansowania dla lekarzy, pielęgniarek, położnych oraz fizjoterapeutów.