Jednostka

KGP-3
Klinika Neonatologii

Kierownik: dr hab. n. med. Malgorzata Baumert

Adres:    ul. Medyków 14, 40-752 Katowice (UCK im. prof. K. Gibińskiego)
Tel.:    +48 32 789 44 51

Kierownik Kliniki:
Dr hab. n. med. Małgorzata Baumert

Zespół Kliniki:
Dr n. med. Magdalena Paprotny – wykładowca
Dr n. med. Zofia Walencka – adiunkt
Dr n. med. Małgorzata Fiala – asystent
Zespół Kliniki Neonatologii – od lewej strony: dr Zofia Walencka,
dr hab. Małgorzata Baumert, dr Magdalena Paprotny.

kgp3-zespol

DZIAŁALNOŚĆ DYDAKTYCZNA

W ramach działalności dydaktycznej Kliniki prowadzone są zajęcia ze studentami V i VI roku wydziału lekarskiego oraz ze studentami III roku studiów I stopnia Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM, a także dodatkowe zajęcia ze studentami w ramach Koła STN. W Klinice odbywają staże dla lekarzy po dyplomie, specjalizujących się w pediatrii i neonatologii. Ministerstwo Zdrowia przyznało 4 miejsca
do szkolenia neonatologów w ramach rezydentury.

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA

Wiodącymi tematami badań naukowych są wady wrodzone i niedotlenienie okołoporodowe noworodków. Prace naukowe finansowane są głównie z dotacji na działalność statutową przy-znawaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

DZIAŁALNOŚĆ KLINICZNA

Działalność kliniczna skupia się na następujących kierunkach:
−    opieka nad noworodkiem zdrowym,
−    opieka nad zdrowym noworodkiem przedwcześnie urodzonym,
−    opieka nad noworodkiem wymagającym intensywnej terapii.