Jednostka

KBG-2
Zakład Genetyki Klinicznej

Kierownik:

prof. dr hab. n. med.  Aleksander Sieroń (od 01.09.2017r.)
dr n. med. Małgorzata Lisik

40-752 Katowice Ligota, ul. Medyków 18

Kierownik Zakładu:

prof. dr hab. n. med. Aleksander Sieroń (od 01.09.2017r.)
dr n. med. Małgorzata Lisik

Zespół Zakładu:
lek Jacek Anioł

kbg2-zespol
Zespół Zakładu – od lewej: dr Małgorzata Lisik, mgr Ewa Gutmajster, lek. Jacek Anioł, dr Antoni Pyrkosz.

DZIAŁALNOŚĆ DYDAKTYCZNA

Działalność dydaktyczna obejmuje kształcenie studentów I oraz VI roku kierunku lekarskiego w zakresie genetyki klinicznej, prowadzenie zajęć fakultatywnych dla studentów II roku nt. „Nie-pełnosprawność intelektualna – wpływ diagnozy na opiekę nad pacjentem i jego rodziną” oraz „Genetyka kliniczna w innych dziedzinach medycznych”, a także prowadzenie specjalizacji z genetyki klinicznej.

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA

Działalność naukowa Zakładu jest realizowana przy współudziale projektów mających na celu poznanie molekularnych podstaw niepełnosprawności intelektualnej uwarunkowanej genetycz-nie, przede wszystkim postaci sprzężonych z chromosomem X, a w szczególności zespołu łam-liwego chromosomu X.