Jednostka

KAT
Katedra i Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Kierownik: dr hab. n. med. Łukasz Krzych

Adres:    ul. Medyków 14, 40-752 Katowice (UCK im. prof. K. Gibińskiego)
Tel.:    +48 32 789 42 01

Kierownik Katedry:
dr hab. n. med. Łukasz Krzych

Zespół Katedry:
Prof. dr hab. n. med. Ewa Kucewicz-Czech, prof. nadzw. SUM
Dr n. med. Anna Duława – asystent
Dr n. med. Ewa Musioł – wykładowca
Dr n. med. Anna Skorupa – wykładowca
Lek. Edyta Viscardi – asystent
Lek. Aleksandra Rudnik-Lipińska – wykładowca

DZIAŁALNOŚĆ DYDAKTYCZNA

Działalność dydaktyczna Katedry obejmuje kształcenie studentów I roku z przedmiotu medycy-na ratunkowa, VI roku z przedmiotu anestezjologia i intensywna terapia, szkolenie studentów anglojęzycznych z przedmiotów First Aid, Anesthesiology i Emergency, prowadzenie zajęć fa-kultatywnych dla studentów III, IV, V i VI roku z tematów: resuscytacja, duszność, procedury w IT oraz pacjent w OIT.
W ramach Katedry aktywnie działa Koło STN, którego członkowie corocznie zostają laureatami studenckich konferencji naukowych.
Katedra prowadzi kursy podyplomowe w ramach specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii.

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA

Działalność naukowa jest realizowana w dwóch obszarach – anestezjologii i intensywnej terapii. Wiodącym tematem jest ocena użyteczności biomarkerów w terapii chorych w przebiegu sepsy.

DZIAŁALNOŚĆ KLINICZNA

Działalność leczniczo-usługowa obejmuje:
−    znieczulenia do wszystkich typów zabiegów przeprowadzanych w Centralnym Szpitalu Kli-nicznym,
−    intensywną terapię chorych w stanie zagrożenia życia,
−    opiekę okołooperacyjną,
−    doraźne interwencje w stanach zagrożenia życia,
−    konsultacje w ramach kwalifikacji przedoperacyjnych do znieczuleń.