Jednostka

KRM-3
Zakład Medycyny Nuklearnej i Diagnostyki Obrazowej

Kierownik: dr hab. n. med. Joanna Pilch-Kowalczyk

Adres:    ul. Ceglana 35, 40-514 Katowice (UCK im. prof. K. Gibińskiego)
Tel.:    +48 32 701 24 25

Kierownik Zakładu:
Dr hab. n. med. Joanna Pilch-Kowalczyk

Zespół Zakładu:
Dr n. techn. Krystian Rudzki – st. wykładowca
Dr n. med. Katarzyna Steinhof-Radwańska – asystent

DZIAŁALNOŚĆ DYDAKTYCZNA

Nowo powstały Zakład współuczestniczy w kształceniu studentów kierunku lekarskiego w za-kresie radiologii i radiologii klinicznej oraz medycyny nuklearnej. Prowadzone są zajęcia dydak-tyczne dla studentów anglojęzycznych z medycyny nuklearnej, zajęcia fakultatywne z diagno-styki chorób piersi. Zakład współuczestniczy w prowadzeniu kursów podyplomowych w ra-mach specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej.

krm3-zespol
Zespół Zakładu – od lewej: dr hab. Joanna Pilch-Kowalczyk,
dr Katarzyna Steinhof-Radwańska, dr Krystian Rudzki.

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA

Wiodącym tematem badań naukowych jest diagnostyka nowotworów neuroendokrynnych ukła-du pokarmowego oraz nowotworów piersi.

DZIAŁALNOŚĆ KLINICZNA

Zakład nie prowadzi działalności klinicznej.