Jednostka

FSD
Studium Doktoranckie
Doctoral Studies Centre

Kierownik: dr hab. n. farm. Dorota Wrześniok Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

41-200 Sosnowiec, ul. Jedności 8
tel. (032) 364 1124

Kierownik Studium Doktoranckiego:
dr hab. n. farm. Dorota Wrześniok

Zespół Studium:

Wydziałowa Komisja Doktorancka:
dr hab. n. farm. Dorota Wrześniok – przewodnicząca
dr hab. n. med. Ilona Bednarek – członek
dr hab. n. farm. Małgorzata Maciążek-Jurczyk – członek
dr hab. n. farm. Paweł Olczyk – członek
mgr Michalina Respondek – przedstawiciel Samorządu Doktorantów

Sekretariat:
mgr inż. Anna Jermakowicz

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach stwarza możliwość kontynuacji nauki na studiach
III stopnia (studiach doktoranckich).

Studia umożliwiają uzyskanie stopnia naukowego doktora:

• w dziedzinie nauk farmaceutycznych
  • w dziedzinie nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna
  • Studia trwają cztery lata i mają charakter dwutorowy. Z jednej strony słuchacze realizują pod kierunkiem opiekuna naukowego/promotora/promotora pomocniczego własne projekty naukowe, z drugiej – uczestniczą w obowiązkowych zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu oraz specjalistów z dziedzin humanistycznych będących pracownikami innych wydziałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Organizacja studiów

Studia Doktoranckie realizowane są w formie wykładów, seminariów, warsztatów i indywidualnej pracy pod kierunkiem opiekuna naukowego. Słuchacze są także zobowiązani do odbycia praktyk w formie prowadzenia zajęć dydaktycznych ze studentami.

Wszelkie informacje dotyczące harmonogramu studiów i innych kwestii organizacyjnych dostępne są na stronach internetowych SUM: