Jednostka

FZF
Zakład Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej / Department of Pharmacoeconomics and Social Pharmacy

Kierownik: dr hab. n. farm. Włodzimierz Bialik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

41-200 Sosnowiec, ul. Ostrogórska 30
tel. (32) 364-13-70

Kierownik jednostki:

• dr hab. n. farm. Włodzimierz Bialik

Pracownicy jednostki: dr n. ekonom. Ewa Blacha, dr n. hum. Mieczysław Juda,

• dr n. farm. Robert Janiec

Działalność dydaktyczna: realizowane są przedmioty z następujących obszarów:

• ekonomia, ekonomika i farmakoekonomika
  • marketing i zarządzanie
  • farmacja szpitalna
  • socjologia
  • etyka zawodowa
  • prawo farmaceutyczne i medyczne, ustawodawstwo, elementy prawa gospodarczego
  • ochrona własności intelektualnej, prawa autorskie i pokrewne
  • zagadnienia zdrowia publicznego i socjologii medycyny
  • komercjalizacja wyników badań naukowych

Działalność naukowa: realizowana jest niżej sprecyzowana tematyka badawcza :

• współczesne problemy funkcjonowania farmacji szpitalnej
  • ekonomiczne, prawne i socjologiczne aspekty marketingu na rynku farmaceutycznym i kosmetycznym
  • możliwości i ograniczenia analiz farmakoekonomicznych a realia polityki refundacyjnej państwa
  • leki oryginalne i odtwórcze (chemiczne i generyczne oraz biotechnologiczne i bionastępcze) w aspekcie ich zamiennego stosowania

Działalność kliniczna:

Wdrażanie zdalnego monitorowania pacjentów uczestniczących w badaniu klinicznym realizowanym przez I Oddział Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w (Katowice – Ochojec) pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Katarzyny Mizia – Stec (http://www.tvs.pl/informacje/laptop-i-tablet-ktore-lecza-testuja-to-w-katowicach)

Współpraca międzynarodowa: Zakład współpracuje z Wydziałem Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Warnie (Bułgaria) w ramach programu Erazmus+ oraz umowy bilateralnej pomiędzy SUM i UM Warna.