Jednostka

41-200 Sosnowiec, ul. Jedności 8
tel:  32 364 11 40, 32 364 11 43, fax 32 364 1142

SKŁAD OSOBOWY:

dr hab. n med. Katarzyna Winsz-Szczotka – Kierownik Kolegium Kształcenia Podyplomowego

Renata Duda – samodzielny referent
inż. Dominika Sobocińska – zastępca Kierownika Dziekanatu

Na podstawie art. 89b ustawy z dnia 6 września 2001 r. "Prawo farmaceutyczne" (Dz.U. z 2008r. Nr 45, poz. 271, z późn. zm.), po rozpatrzeniu wniosku o udzielenie akredytacji oraz po dokonaniu oceny spełnienia określonych standardów kształcenia specjalizacyjnego farmaceutów, udzielono Wydziałowi Farmaceutycznemu z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach akredytacji na prowadzenie specjalizacji w dziedzinie: farmacja apteczna (Certyfikat Akredytacyjny nr 2/2014 z dnia 08.08.2014 r.) oraz na prowadzenie kursów w ramach kształcenia ciągłego farmaceutów zatrudnionych w aptekach
i hurtowniach farmaceutycznych

Renata Duda

W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 16 kwietnia 2004 r. w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty przez diagnostów laboratoryjnych (Dz. U 126 z 2004 r., poz. 1319 z późn. zm.) Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej
w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prowadzi kształcenie specjalizacyjne dla diagnostów laboratoryjnych  w dziedzinach:

• laboratoryjna diagnostyka medyczna
  • mikrobiologia medyczna
  • laboratoryjna transfuzjologia medyczna
  • laboratoryjna hematologia medycznej

inż. Dominika Sobocińska

Zgodnie z Uchwałą Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z dnia 27 czerwca 2012 r.w sprawie utworzenia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzimy działalność dydaktyczną poprzez organizację wykładów, kursów i zajęć praktycznych dla osób, które zakończyły działalność zawodową.

Renata Duda