Jednostka

Pracownicy jednostki: dr n. zdr. Arleta Morczyńska - asystent

• mgr Klaudia Mazurek - asystent

Działalność dydaktyczna:

Zakład prowadzi szeroką działalność dydaktyczną na kierunku kosmetologia, zarówno na studiach I°, jak i II °:

• estetyka
  • dermatologia
  • podstawy alergologii
  • elementy wizażu i charakteryzacji
  • medycyna estetyczna
  • alergologia
  • podstawy onkologii skóry
  • medycyna estetyczna z elementami chirurgii plastycznej, pourazowej i estetycznej

fakultety:

• innowacyjne dermokosmetyki
  • defekty estetyczne ciała i metody ich redukcji
  • ocena właściwości skóry w gabinecie estetycznym
  • dobór kosmetyków u pacjentów gabinetów dermatologicznych
  • nowoczesne formy makijażu

Zajęcia dydaktyczne obejmują wykłady, seminaria oraz ćwiczenia. Zakład oraz Katedra dysponują nowoczesnymi, profesjonalnymi stanowiskami do wizażu. W celu zapewnia Studentom zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także praktycznej na najwyższym możliwym poziomie ćwiczenia z dermatologii oraz podstaw onkologii skóry odbywają się w SPSK im. A. Mielęckiego w Katowicach, ul. Francuska 20/24, natomiast z medycyny estetycznej w NZOZ Profilaktyka w Katowicach – Ligocie, ul. Medyków 10.

Zakład prowadzi także zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z dermatologii, medycyny estetycznej oraz wizażu w ramach studiów podyplomowych dla lekarzy w zakresie kosmetologii z elementami medycyny estetycznej.

Ponadto współorganizuje selektywne szkolenia teoretyczne oraz praktyczne z poszczególnych zagadnień medycyny estetycznej.

Działalność naukowa:

Kierunki badań naukowych realizowanych w ramach Zakładu Medycyny Estetycznej obejmują:

• ultasonografię wysokiej częstotliwości w medycynie estetycznej i dermatologii;
  • wpływ promieniowania UV na kondycję skóry w różnym wieku – zagadnienie fotostarzenia
  • profilaktykę raków skóry;
  • innowacyjne metody biorewitalizacji skóry;
  • powikłania po zabiegach medycyny estetycznej oraz sposoby ich minimalizacji;
  • ocenę skuteczności innowacyjnych dermokosmetyków w redukcji melasmy;
  • skuteczne metody leczenia malformacji naczyniowych;
  • dynamikę zmian składowych ECM u pacjentów onkologicznych.

Działalność usługowa:
Jednostka zgłoszona w projekcie Klaster Med - Silesia.