Jednostka

FKO-2
Zakład Kosmetologii / Department of Cosmetology

Kierownik: dr n. med. Magdalena Jurzak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

41-200 Sosnowiec, ul. Kasztanowa 3
Tel/fax 32 269 98 34
Kierownik: 32 269 98 36

Kierownik jednostki:

• dr n. med. Magdalena Jurzak

Pracownicy jednostki:

• dr n. med. Magdalena Jurzak
  • dr n. med. Katarzyna Adamczyk
  • dr n. med. Agnieszka Garncarczyk
  • mgr Paweł Antończak

Działalność dydaktyczna:

Kierunek kosmetologia studia I stopnia
Kosmetologia pielęgnacyjna - przedmiot obowiązkowy (I rok)
Kosmetologia upiększająca - przedmiot obowiązkowy (II rok)
Podstawy kosmetologii leczniczej - przedmiot obowiązkowy (III rok)

Kosmetyczne metody wspomagania odchudzania – przedmiot fakultatywny (III rok)

Mechanizmy działania składników czynnych kosmetyków – przedmiot fakultatywny (II rok)

Organizacja pracy w gabinecie kosmetycznym - przedmiot fakultatywny (III rok)

Kierunek kosmetologia studia II stopnia
Kosmetologia z elementami podologii - przedmiot obowiązkowy (I rok)

Kierunek biotechnologia studia II stopnia
Biotechnologia w kosmetologii - - przedmiot obowiązkowy (I rok)

Działalność naukowa:

Badania wpływu ksenobiotyków i czynników fizycznych (głównie promieniowania UV) na metabolizm komórek skóry w hodowlach komórkowych in vitro.
Badania udziału czynników wzrostu, czynników transkrypcyjnych oraz enzymów proteolitycznych i ich specyficznych inhibitorów w chorobach fibroproliferacyjnych w modelu in vitro fibroblastów wywodzących się z keloidów.

Badania wpływu genisteiny na ekspresję czynników wzrostu, czynników transkrypcyjnych oraz enzymów proteolitycznych i ich specyficznych inhibitorów w chorobach fibroproliferacyjnych w modelu in vitro fibroblastów wywodzących się z keloidów.