Jednostka

FKO-1
Zakład Badań Strukturalnych Skóry / Department of Skin Structural Studies

Kierownik: dr hab n biol. Krzysztof Jasik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

41-200 Sosnowiec, ul. Kasztanowa 3
tel. (32) 2699834

Kierownik jednostki:

• dr hab. n. biol. Krzysztof Jasik

Pracownicy jednostki:

• dr hab. n. biol. Krzysztof Jasik
  • dr n. med. Dominika Wcisło
  • dr n med. Anna Deda
  • st. technik Barbara Wawrzyniak

Działalność dydaktyczna:

• Przedmioty podstawowe:
  • HISTOLOGIA dla kierunku Kosmetologia, studiów I o
  • ETIOPATOGENEZA INWAZYJNYCH CHORÓB SKÓRY dla kierunku Kosmetologia, studiów II o
  • Przedmioty fakultatywne:
  • EMBRIOGENEZA SKÓRY dla II roku, kierunku Kosmetologia I o
  • PODSTAWY ROZWOJU SKÓRY W OKRESIE POSTNATALNYM dla III roku kierunku Kosmetologia I o

Działalność naukowa:

• Etiopatogeneza chorób przenoszonych przez ektopasożyty;
      - babeszjoza ludzka
      - babeszjoza wrodzona
      - borelioza – patogeneza wywoływana przez Borrelia afzelii
  • Oddziaływanie Borrelia afzelii ze skórą – badania in vitro oraz in vivo
  • Etiologia tzw. chorób nowo pojawiających się („emerging diseases”), przenoszonych przez ektopasożyty fauny rodzimej i obcej.

Inne informacje:

• WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH STUDENTÓW ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W DZIAŁALNOŚCI KOŁA STN !

Koło prowadzone jest przez opiekuna oraz doktorantów Zakładu Badań Strukturalnych Skóry.

opiekun koła: dr n. med. Dominika Wcisło-Dziadecka

kontakt:

dla studentów Wydziału Lekarskiego w Katowicach:
dr n. med. Dominika Wcisło-Dziadecka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

dla studentów Wydziału Farmaceutycznego z OML