Jednostka

• dr Renata Suchanek-Rajf
  • dr Michał Zieliński

Działalność dydaktyczna:

prowadzone są zajęcia z przedmiotów:

• Genetyka medyczna dla V roku analityki medycznej
  • Genetyka medyczna (fakultet) dla II roku farmacji
  • Cytogenetyka dla II roku biotechnologii (studia magisterskie)
  • Biologia z genetyką dla I roku farmacji
  • Cytometria przepływowa (fakultet) dla V roku analityki medycznej
  • Badania cytogenetyczne w praktyce klinicznej (fakultet) dla IV roku analityki medycznej

Działalność naukowa:

• Badanie podłoża genetycznego schizofrenii i depresji (polimorfizmy genów TNF-alfa, receptorów TNF-alfa, IL-1beta, IL-6, IL-4, IFN-gamma, IL-10, HSP-70, BDNF).
  • Badanie znaczenia genów PIK/AKT w rozwoju glejaka wielopostaciowego.
  • Badanie nad wpływem modyfikacji genetycznych komórek macierzystych w celu poprawy ich właściwości transplantacyjnych.