logo projektu

Uprzejmie informuję, że Ministerstwo Rozwoju wprowadza pilotażowe narzędzie „pożyczki na kształcenie”, które finansowane będą w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i ukierunkowane na wsparcie kształcenia ustawicznego. Przeznaczone jest dla osób pełnoletnich, zamieszkujących na obszarze Polski, chcących rozwijać swoje umiejętności i kompetencje.

Stypendium

NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY MATERIALNEJ

Uprzejmie informujemy, że Starosta Oświęcimski ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy materialnej dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku lekarskim.

Okładka

Ukazał się nowy  podręcznik Campbell „Ortopedia operacyjna. Podstawowe techniki” pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Damiana Kusza, kierownika Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach.

Studentka

W dniach 09-10 czerwca 2017 r. odbył się V Opolski Festiwal Fizjoterapii, podczas którego zorganizowano Sesję Naukową Młodych Pracowników Nauki i Studentów, na której wyróżniono 3 spośród 21 zaprezentowanych prac. Wśród nagrodzonych była praca studentki II roku fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Anny Kałuży ze Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu WNoZ.

Studentki SUM

25 kwietnia 2017 r. na zaproszenie II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu, studentki: Natalia Liber i Anna Matuła działające w Studenckim Kole Naukowym przy Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach spotkały się z młodzieżą klas I - III.