Przedłużenie finansowania umów

Przypominamy, że zgodnie z zapisem § 1 ust. 4 umów o realizację  pracy statutowej, pracy naukowo-badawczej przez doktoranta oraz pracy naukowo-badawczej przez młodego naukowca, okres finansowania umów zawartych w 2017 roku „ulega przedłużeniu z mocy prawa na czas określony do dnia 31.10.2018 r., pod warunkiem złożenia pisemnego wniosku Wykonawcy skierowanego do Prorektora ds. Nauki najpóźniej do dnia 30.11.2017 r.”

W dniach 6-7 października 2017 w Ustroniu odbyła się XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Rehabilitacja w XXI wieku - starzenie się i życie”. Konferencja została zorganizowana przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uzdrowisko Ustroń, Oddział Katowicki Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc oraz Uniwersytet "G.d'Annunzio" Chieti-Pescara we Włoszech w ramach Międzynarodowej Akademii Biofilii w Rehabilitacji (International Biophilia Rehabilitation Academy). Przewodniczącymi Komitetu Organizacyjnego byli dr hab. Aleksandra Żebrowska oraz dr hab. n. med. Dariusz Jastrzębski, a przewodniczącym Komitetu Naukowego dr hab. n. med.  Jacek Durmała.

ISPO

W wyniku współpracy Stowarzyszenia ISPO Polska i Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach została zorganizowana po raz pierwszy Konferencja naukowo - szkoleniowa pt. „Zastosowanie innowacyjnych technologii we współczesnej rehabilitacji”. Organizatorami byli prof. nadzw. dr hab. Ryszard Plinta - kierownik Katedry Fizjoterapii SUM w Katowicach oraz doktorantka WNoZ SUM w Katowicach mgr Agnieszka Ciukszo - sekretarz ISPO Polska, zajmująca się projektowaniem indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego w technologii druku przestrzennego.

Plakat

Wszechnica PAU i Muzeum w Gliwicach serdecznie zapraszają na wykład mgr Damiana Jabłeki (Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w  Chorzowie).

Logo SUM

Skrócenie czasu rekonwalescencji pozabiegowej, niewielkie blizny czy mniejsze ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych to zalety małoinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, takich jak wykonywane przy użyciu lasera usuwanie blizn czy lifting twarzy. Dynamicznie rozwijający się rynek usług medycznych sprawia, że tego typu zabiegi zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Rosnącemu zainteresowaniu sprzyja m.in. unowocześnianie aparatury pozwalającej uzyskać coraz bardziej satysfakcjonujące efekty. Temu celowi służy również specjalny system wspomagający wykonywanie małoinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, opracowany przez naukowców reprezentujących Uniwersytet Śląski oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Wynalazek został objęty ochroną patentową.