Samorząd Doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w porozumieniu z Okręgową Radą Adwokacką w Katowicach oraz Śląską Izbą Lekarską w Katowicach zapraszają do wzięcia udziału w Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej, która odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2014 r. o godzinie 9.00.

Jednodniowa konwencja Konferencji podzielona została na dwie części. W pierwszej części prezentowane będą tematy przygotowane wspólnie przez pracowników naukowych reprezentujących świat medycyny i prawa. Poruszane będą między innymi problemy z zakresu transplantologii, świadomej zgody, elementów psychiatrii w procedurze karnej, telemedycyny oraz działalności wojewódzkich komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych.

Wykład inauguracyjny wygłosi światowej klasy lekarz - prof. Adam Maciejewski, pod którego kierownictwem w 2013 r. zespół chirurgów z Centrum Onkologii w Gliwicach dokonał pierwszego na świecie przeszczepu twarzy ratującego życie.

Część druga poświęcona zostanie praktycznym zagadnieniom medyczno-prawnym, a zatem kazusom z jakimi spotykają się lekarze i adwokaci w swojej codziennej pracy zawodowej.

Honorowy patronat nad Konferencją objęli JM Rektor SUM prof. dr hab. n med. Przemysław Jałowiecki, JM Rektor UŚ prof. dr hab Wiesław Banyś, Dziekan ORA w Katowicach adw. Jerzy Pinior oraz Prezes ŚIL dr n med. Jacek Kozakiewicz.

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza zgłoszeniowego zawartego na stronie. Osoby zarejestrowane otrzymają drogą mailową zwrotne potwierdzenie uczestnictwa. Konferencja jest akredytowanym zdarzeniem naukowym, w związku z tym lekarze będą mieli możliwość uzyskania punktów edukacyjnych.

Podczas Konferencji w budynku Wydziału wystawę swoich prac będą prezentować przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Konferencja odbędzie się w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 11b w Katowicach. Uczestnicy mogą się rejestrować od godziny 8.00

[Przesłano przez: Justyna Skolik]